Polskie Radio - newsy, artykuły, felietony.
News: [2018-07-18] Andrzej Twarowski ponownie w nc+
Blog: [2017-02-22] TBS 6522 - test karty. DVB-S2X w domu, odbiór różnych standardów telewizji cyfrowej za pomocą jednego urządzenia (opis)
DAB+: Ruszyło Polskie Radio Dzieciom
2015-04-01, JL
Polskie Radio Dzieciom to nowy program Polskiego Radia. Rozpoczął nadawanie już dziś. Na antenie pojawią się audycje dedykowane najmłodszym: programy edukacyjne, rozrywkowe i takie, które będą rozwijać kreatywność maluchów. W ramówce nie zabraknie też magazynów parentingowych skierowanych do rodziców.

czytaj więcej

Polskie Radio Dzieciom startuje 1 kwietnia
2015-03-29, JL
Polskie Radio zapowiedziało start nowego cyfrowego kanału. Polskie Radio Dzieciom ma zostać uruchomione 1 kwietnia. Test stacji pojawił się już na aktualnie nadawanych multipleksach w standardzie DAB+.

czytaj więcej

Polskie Radio świętuje 90 lat działalności
2015-02-02, JL
Dokładnie 1 lutego 1925 roku wyemitowany został pierwszy program radiowy ze stacji nadawczej Polskiego Towarzystwa Radiotechnicznego, na fali 385 metrów w Warszawie. Był to próbny program i zarazem przełomowy eksperyment techniczny, który poprzedził powstanie 18 sierpnia 1925 r. spółki Polskie Radio.

czytaj więcej

Ruszyło DAB+ w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu
2015-01-01, JL
Polskie Radio uruchomiło nadajniki cyfrowe DAB+ w Gdańsku, Kielcach, Krakowie i Poznaniu. W planach są kolejne miasta i nowe ogólnopolskie programy bez reklam. DAB+ umożliwia emisję dźwięku cyfrowego, oferując szereg dodatkowych usług, jak przesyłanie opisów, obrazów, informacji o ruchu drogowym dla systemów nawigacji.

czytaj więcej

Polskie Radio z kampanią promującą cyfryzację (wideo)
2014-12-29, JL
Ruszyła kampania promująca cyfryzację Polskiego Radia. Za działania kreatywne, produkcję oraz planowanie i zakup mediów odpowiadają spółki należące do grupy Dentsu Aegis Network Polska. Kampania informacyjna wspierająca cyfryzację Polskiego Radia będzie kontynuowana przez cały 2015 rok.

czytaj więcej

Nowe emisje DAB+ od 1 stycznia 2015
2014-12-24, JL
W Nowy Rok w kolejnych polskich miastach uruchomione zostać mają emisje cyfrowego radia w standardzie DAB+.

czytaj więcej

Dziecięcy kanał Polskiego Radia ruszy w grudniu?
2014-11-19, JL
Polskie Radio kończy przygotowania do uruchomienia dziecięcego kanału w ramach DAB+. "Polskie Radio Dzieciom" może ruszyć jeszcze w grudniu.

czytaj więcej

Feeds - dosyły - przekazy: Polskie Radio
2014-09-11, Paweł Piotrowski
Dotychczas w naszych artykułach uwagę poświęcaliśmy przekazom DSNG realizowanym przez stacje telewizyjne. Dziś zajmiemy się dosyłami naszego publicznego nadawcy radiowego.

czytaj więcej

Polskie Radio z usługą NewsSpotter od Eutelsatu
2014-08-26, JL
Eutelsat Broadband oraz Evercast rozpoczęły współpracę z Polskim Radiem. Firmy będą dostarczać usługę satelitarnego internetu oraz profesjonalne rozwiązanie NewsSpotter dedykowane do transmisji przekazów audiowizualnych. Umowa obowiązuje od maja 2014 roku.

czytaj więcej

Polskie Radio: DAB+ w kolejnych miastach od października
2014-08-25, JL
W październiku w kolejnych sześciu miastach nastąpi cyfryzacja Polskiego Radia. Dzięki temu do końca roku ponad 30 proc. Polaków będzie mogło korzystać z nowej formy odbioru. Równocześnie z poszerzeniem zasięgu ma ruszyć nowa stacja dla dzieci i rodziców, a na początku przyszłego roku lub nieco później dla seniorów.

czytaj więcej

<< POPRZEDNIE WPISY | NASTĘPNE WPISY>>