Eutelsat z usługą NewsSpotter

Eutelsat z usługą NewsSpotter Eutelsat Communications oficjalnie zaprezentował nowatorską usługę transmisji informacji NewsSpotter.

Nowa usługa świadczona jest przez zależną od Eutelsatu spółkę Skylogic.
Do transmisji danych wykorzystywany jest wystrzelony w maju 2011 roku satelita Eutelsat KA-Sat.

Dzięki zastosowaniu przenośnych urządzeń nowej generacji usługa NewsSpotter zwiększa możliwości w dziedzinie relacjonowania wydarzeń, umożliwiając nadawcom i usługodawcom szybką i atrakcyjną cenowo transmisję obrazu na żywo (w HD lub standardowej rozdzielczości) z miejsca zdarzenia. Ponadto usługa znakomicie nadaje się do szybkiego przesyłania produkcji filmowych i związanych z nimi plików pomocniczych z terenu.
 

Wykorzystywane terminale są bardzo małe, mieszczą się w plecaku. Nie ma potrzeby stosowania dużej ilości sprzętu fly away. Nawiązanie transmisji poprzez NewsSpotter następuje bardzo szybko. Emisja w ramach tej usługi jest w pełni zgodnia z protokołem IP, więc można ją zintegrować z systemami współczesnych stacji informacyjnych na całym obszarze objętym zasięgiem satelity KA-SAT, czyli w Europie, Afryce Północnej i części Bliskiego Wschodu.

Rezerwację pasma umożliwia specjalna aplikacja lub portal Skylogic OSS. Wówczas zagwarantowane jest miejsce do przeprowadzenia transmisji w danym terminie.

W ramach usługi NewsSpotter stosowane są profesjonalne terminale KA-SAT, które umożliwiają ekipom w terenie przesyłanie materiału wideo do głównej reżyserki stacji telewizyjnej. System NewsSpotter umożliwia transmisję danych za pośrednictwem KA-SAT oraz wyspecjalizowanej naziemnej infrastruktury światłowodowej z maksymalną prędkością 20 Mb/s.

Terminale usługi NewsSpotter dostępne są w trzech wersjach: przenośnej, samochodowej kompaktowej i samochodowej o zwiększonej wytrzymałości. Terminale przenośne wymagają ręcznego nakierowania i są dostępne w formie plecaka lub walizki o masie 5–10 kg z anteną o średnicy 60–75 cm. Kompaktowe terminale samochodowe są wyposażone w zmechanizowaną antenę o średnicy 75–90 cm z funkcją nakierowywania automatycznego. Terminale samochodowe o zwiększonej wytrzymałości są wyposażone w antenę o średnicy 75–120 cm.-Satelity stanowią bezkonkurencyjną platformę do przekazywania informacji z ostatniej chwili oraz transmitowania sportowych i kulturalnych wydarzeń na żywo do studia - powiedział Cristiano Benzi, dyrektor ds. obsługi przedsprzedażnej i obsługi klienta w firmie Eutelsat. - NewsSpotter usprawnia codzienną pracę poprzez zapewnienie nadawcom i ekipom reporterskim szybkiej, wygodnej i ekonomicznej obsługi. Nadawcy wyznaczający standardy jakości, do których należą BBC, RTL, Rai i Sky, przetestowali już nowy system i przeprowadzili w Europie transmisje na żywo z wykorzystaniem usługi NewsSpotter, co potwierdza zainteresowanie tą usługą w branży medialnej.

źródło: Eutelsat/Satkurier.pl

Pozostałe informacje


Komentarze ():