Viaplay z Ligą Europy. Transmisje znikną z Polsat Sport Premium

Viaplay z Ligą Europy. Transmisje znikną z Polsat Sport PremiumNordic Entertainment Group nabyła wyłączne prawa do transmisji rozgrywek Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA (ang. UEFA Europa Conference League) w Polsce, od początku sezonu 2021/22 do końca sezonu 2023/24. Oznacza to, że obecnie NENT Group posiada prawa do pokazywania dwóch wymienionych europejskich rozgrywek klubowych na siedmiu rynkach: w Szwecji, Norwegii, Finlandii, Islandii, Estonii, a także na Łotwie, Litwie oraz w Polsce.

Rozgrywki Ligi Europy UEFA oraz Ligi Konferencji Europy UEFA składają się z 282 spotkań, w których rywalizować będą 64 drużyny, zarówno w ramach fazy grupowej, jak i pucharowej ? mecze będą rozgrywane łącznie przez 15 tygodni. W Polsce spotkania Ligi Konferencji Europy UEFA mogą cieszyć się szczególnym zainteresowaniem, ponieważ do fazy grupowej będą mogły zakwalifikować się trzy polskie drużyny.

Liga Konferencji Europy UEFA to zupełnie nowe europejskie rozgrywki klubowe, które zostaną zainaugurowane w sezonie 2021/22. Możliwość występu w nich uzyskają te polskie kluby, które zakończą rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy na miejscach 2 oraz 3, a także zdobywca Pucharu Polski.
 

NENT Group już wcześniej zapewniła sobie wyłączne prawa do pokazywania spotkań pierwszej oraz drugiej niemieckiej Bundesligi w Polsce, przez okres czterech lat, do sezonu 2024/25. W Polsce serwis streamingowy Viaplay zostanie uruchomiony w sierpniu 2021 roku.

Więcej: ViaPlay zadebiutuje w Polsce. Odbierze Bundesligę Eleven Sports. Jaki koszt?


- Naszą ambicją jest by platforma Viaplay była wiodącym dostawcą treści sportowych i rozrywkowych w Polsce. Będziemy budować naszą pozycję oraz sportowe portfolio krok po kroku. Po ogłoszeniu wyłącznego partnerstwa z Bundesligą, cieszę się, że teraz mogę poinformować o nabyciu praw do transmisji dwóch europejskich rozgrywek klubowych, które będą miały duże znaczenie dla polskich kibiców. Jesteśmy partnerem UEFA od niemal 30 lat i chcemy rozszerzać to partnerstwo także na polskim rynku - podkreślił Anders Jensen, prezes NENT Group.

źródło: NENT
Viaplay z Ligą Europy. Transmisje znikną z Polsat Sport Premium

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2021-04-11
15:00 KGHM Zagłębie Lubin - Podbeskidzie Bielsko-Biała
17:30 Lech Poznań - Legia Warszawa
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:15
Stulecie Winnych 3
21:15
To był rok!
22:25
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu
TVP 2
20:00
Postaw na milion
21:00
3.10 do Yumy
23:15
Świetliki w ogrodzie
Polsat
20:00
Kabaret na żywo - Klinika Skeczów Męczących
22:10
Love Island. Wyspa miłości
23:45
Atak paniki
TVN
20:00
MasterChef Junior 6
21:35
Szybcy i wściekli 7