News 24 ruszy w 2021 roku?

News 24 ruszy w 2021 roku?Spółka Astro S.A. otrzymała koncesję na rozpowszechnianie programu telewizyjnego pod nazwą "News 24" na kolejne 10 lat.
Podobne newsy

O tym, że Astro S.A. pracuje na uruchomieniem kanału "News 24" wiadomo od blisko roku, jednakże do dnia dzisiejszego kanał nie wystarował. W 2020 roku spółka wystąpiła o zmianę koncesji kanału Next 24/7 HD, którą otrzymała w 2011 roku. Nadawca wystąpił wówczas o zmianę nazwy nieistniejącej stacji na "News 24".

W połowie 2020 roku Astro S.A. poinformowało o naborze osób na szkolenia związane z działalnością telewizyjną.

- Szkolenia będą prowadzone z dziedzin związanych stricte z pracą w telewizji tj: operatorka, montaż, dźwięk, realizacja, dziennikarstwo i odbywać się w lipcu i sierpniu. Rozpoczęcie naboru jest kolejnym etapem rozwoju projektu telewizji News24 - informowano w komunikacie giełdowym spółki.

Przy tworzeniu telewizji News 24 Astro chce wykorzystać swoje doświadczenie zdobyte przy uruchomieniu innego kanału informacyjnego - Superstacji.
 

Program "NEWS 24" będzie - zgodnie z założeniami wniosku - rozpowszechniany codziennie, 24 godziny na dobę i adresowany do wszystkich grup społecznych bez względu na wiek, wykształcenie i płeć. W programie rozpowszechniane będą przede wszystkim audycje przedstawiające wydarzenia i sprawy przeciętnych ludzi, w tym mieszkańców mniejszych miejscowości i wsi, do których rzadko docierają kamery innych stacji. W programie "NEWS 24" emitowane będą audycje, w których zostaną przedstawione bieżące wiadomości i fakty z kraju i ze świata, w tym informacje o życiu codziennym i problemach mieszkających poza granicami Polaków. W programie "NEWS 24" nadawane będą także wywiady z politykami, które odbywały się będą głównie w sejmie, senacie czy biurach poselskich. Ponadto, w programie znajdzie się wiele porad i wyjaśnień ekspertów z zakresu medycyny, nauki i ekonomii. W projektowanym programie Wnioskodawca zaplanował następujące rodzaje audycji i ich minimalny udział procentowy w tygodniowym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00 (nie mniej niż): audycje informacyjne - 60% (w całości realizujące specjalizację, w tym 20% poświęcone tematyce lokalnej) audycje publicystyczne - 6% (w całości realizujące specjalizację); audycje o tematyce sportowej - 1% (w całości realizujące specjalizację) oraz audycje poradnicze z różnych dziedzin - 3% (w całości realizujące specjalizację).

Udział audycji realizujących specjalizację programu wyniesie nie mniej niż 70% w tygodniowym i miesięcznym czasie nadawania programu w godz. 6.00-23.00. Audycje powtórkowe zajmą ok. 25% tygodniowego czasu nadawania programu. Wnioskodawca przewiduje, że audycje wytworzone pierwotnie w języku polskim mają wypełnić 50% a audycje europejskie 55% kwartalnego czasu nadawania programu. Zadeklarowany przez Wnioskodawcę ww. udział procentowy jest zgodny z wymaganiami ustawy o radiofonii i telewizji w tym zakresie.

Astro S.A. jest aktualnie nadawcą dwóch kanałów telewizyjnych: E-Sport TV oraz 13.tv. Jest także producentem programów telewizyjnych dla innych nadawców (m.in. "Familiady" dla TVP).

źródło: sat-charts.eu
News 24 ruszy w 2021 roku?

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
21:00
Teatr Telewizji
22:40
Albania. Poszukując sprawiedliwości
23:40
Warto rozmawiać
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "M jak miłość"
20:55
M jak miłość
21:50
Mata Hari
22:50
The Good Doctor 2
23:45
Złodziejaszki
Polsat
20:05
Niezniszczalni
22:30
Hitman
TVN
20:10
Doradca smaku 14
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Równi sobie
22:30
Władcy umysłów