TVP Dokument w ofercie IPTV Orange Polska

TVP Dokument w ofercie IPTV Orange PolskaKanał tematyczny TVP Dokument od 26 stycznia 2021 roku dostępny jest w ofercie Orange. Abonenci posiadający pakiet Optymalny znajdą go na pozycji 466.

Kanał TVP Dokument w jakości HD jest pierwszym kanałem tematycznym Telewizji Polskiej skupionym w pełni na tematyce dokumentalnej. Jego misją jest próba ukazania świata takim, jakim jest, a poruszana w nim tematykę skupia się na kwestiach ważnych dla każdego człowieka.

- TVP Dokument stara się przyciągać widzów, którzy szukają prawdziwych emocji, wiedzy oraz produkcji z najwyższej dokumentalnej półki. Pierwsze miesiące nadawania i dużo pozytywnych opinii, które do nas napływają pokazują, że było i jest zapotrzebowanie na kanał z ambitnymi treściami dokumentalnymi. Tym bardziej cieszy mnie, że od dzisiaj jest on dostępny również dla abonentów Orange! - mówi Redaktor Naczelny TVP Dokument, Tomasz Piechal.
 

Widz TVP Dokument znajdzie w programie wiele znakomitych, utytułowanych filmów oraz serii dokumentalnych - zarówno polskich, jak i zagranicznych, w tym produkcje BBC. Telewizja Polska, jako największy producent i koproducent filmów dokumentalnych w naszym kraju oferuje na antenie TVP Dokument zarówno premierowe obrazy, jak i również dostęp do bogatych zbiorów archiwalnych. W ramach pasma rekonstrukcji cyfrowej TVP (od poniedziałku do piątku po 22:00) pokazywane są niezwykłe materiały dokumentalne, przypominane są także klasyczne telenowele dokumentalne wyprodukowane przez publicznego nadawcę.

- TVP Dokument to ważna pozycja w portfolio programowym Telewizji Polskiej, która od chwili startu spotkała się z ogromnym zainteresowaniem widzów. Tym bardziej cieszymy się, że kanał który powinien być dostępnym w każdym polskim domu sukcesywnie rozszerza swoją dystrybucję. Orange to ważny partner Telewizji Polskiej, gdyż oferta TVP dociera zarówno do widzów na terenach wiejskich jak również w miastach, zarówno drogą satelitarną jak i z wykorzystaniem łącz światłowodowych - mówi Marcin Klepacki, Dyrektor Biura Dystrybucji TVP. Ambasadorem TVP Dokument jest m.in. Barbara Włodarczyk, wielokrotnie nagradzana dziennikarka i reportażystka, która od lat przybliża naszym widzom różne zakątki krajów Europy Wschodniej i życie ich mieszkańców. W specjalnym wtorkowym paśmie (godz. 21:10) prezentuje widzom najciekawsze produkcje na temat najważniejszych procesów społecznych i zjawisk politycznych we współczesnym świecie.

Zróżnicowana oferta TVP Dokument opiera się na serialach i filmach dokumentalnych, poruszających tematy społeczne, historyczne, naukowe, polityczne i kulturowe. Popularność i zasięg TVP Dokument wzrasta systematycznie od dnia uruchomienia kanału tj. od 19 listopada 2020 roku.

źródło: TVP
TVP Dokument w ofercie IPTV Orange Polska

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:15
Stulecie Winnych 3
21:15
Sanatorium miłości 3
22:10
"Sanatorium miłości" - kulisy programu 3
22:20
Zanim się pojawiłeś
TVP 2
20:00
Postaw na milion
21:00
Źródło nadziei
23:00
Jedwab
Polsat
20:00
Kabaret na żywo - Klinika Skeczów Męczących
22:10
Love Island. Wyspa miłości
23:10
Underdog
TVN
20:00
MasterChef Junior 6
21:30
Za szybcy, za wściekli
23:50
Obecność