Jacek Kurski wróci na fotel prezesa TVP?

Jacek Kurski wróci na fotel prezesa TVP?Jak poinformowało biuro prasowe Telewizji Polskiej, Jacek Kurski od 7.08 ponownie będzie prezesem TVP.

- W związku z rozpoczynającym się w dniu 27.07.2020 r. urlopem p.o. Prezesa Zarządu TVP Pana Macieja Łopińskiego oraz złożeniem przez niego rezygnacji z czasowego pełnienia obowiązków Prezesa Zarządu z dniem 07.08.2020 r., pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu TVP zostało powierzone Panu Jackowi Kurskiemu - podano w lakonicznym komunikacie TVP.

Z punktu widzenia Rady Mediów Narodowych Jacek Kurski oficjalnie jest nadal tylko członkiem zarządu, dodatkowo od 7.08 pełniącym obowiązki prezesa, ale nie staje się prezesem Telewizji.
 

24 lipca br. miało odbyć się posiedzenie Rady Mediów Narodowych, która miała zająć się powołaniem nowego prezesa TVP. Jednakże, punkt o powołaniu nowego prezesa TVP został wycofany z porządku obrad. Uzasadniono to tym, że "nie zgłoszono żadnego kandydata".

Jak podkreśla Krzyszof Czabański, przewodniczący RMN, całkiem możliwe, że 7.08 br. odbędzie się odpowiednie posiedzenie, na którym wybrany zostanie nowy prezes TVP. Raczej nie ma wątpliwości kto nim zostanie...

Jacek Kurski na stanowisko prezesa TVP został powołany pierwotnie 12 października 2016 roku. Dwukrotnie - w 2016 i 2019 roku - próbowano go odwołać ze stanowiska. Udało się to w marcu 2020, jednakże po ponad dwóch miesiącach Jacek Kurski ponownie pojawił się w Telewizji Polskiej, tym razem jako doradca zarządu TVP.

Więcej: Jacek Kurski wrócił do zarządu TVP


źródło: sat-charts.eu / TVP / wirtualnemedia.pl
Jacek Kurski wróci na fotel prezesa TVP?

Pozostałe informacje


Komentarze ():