Polskie Radio Kierowców na jesieni

Polskie Radio Kierowców na jesieniPolskie Radio Kierowców to nowa stacja Polskiego Radia, która dostępna będzie w technologii DAB+ i poprzez aplikację nadawcy publicznego od jesieni br. Innowacyjny projekt powstaje w odpowiedzi na zainteresowanie słuchaczy tematyką motoryzacyjną i bezpieczeństwa na drogach.

Całodobowe Polskie Radio Kierowców będzie stacją całkowicie sprofilowaną na potrzeby zmotoryzowanych słuchaczy. Atrakcyjna ramówka, znakomici dziennikarze motoryzacyjni, doskonałe poradnictwo i raporty z dróg krajowych w kilku wersjach językowych będą atutem stacji dostępnej na żywo i w podcastach w aplikacji mobilnej Polskiego Radia, internecie oraz w systemie DAB+.

- Bezpieczeństwo na drogach od lat jest jednym z tematów misyjnych w Polskim Radiu, dotyczy przecież nas wszystkich i naszych najbliższych - mówi Agnieszka Kamińska, redaktor naczelna i prezes Polskiego Radia. - Pokolenia kierowców korzystają z informacji przekazywanych w popularnej audycji "Radio kierowców" w Programie Pierwszym. Cenią też inne nasze audycje poświęcone tej tematyce. Projekt nowej stacji w systemie DAB+ jest odpowiedzią na ich potrzeby i zainteresowanie, ale jest też znakiem czasu: nowe technologie dają nowe możliwości - dodaje.
 

Obecnie sieć nadawcza Polskiego Radia S.A. w technologii DAB+ obejmuje 25 stacji nadawczych, które pokrywają sygnałem 31,6 % powierzchni kraju i zapewniają odbiór cyfrowego radia przez ok. 20,7 mln osób (54%). Jesienią 2020 roku uruchomione zostaną kolejne nadajniki, dzięki którym sygnał będzie dostępny na ok. 45% powierzchni Polski, w tym także wzdłuż głównych dróg i autostrad, a dostęp do radiofonii cyfrowej DAB+ uzyska ok 67 % mieszkańców.

Do 2023 Polskie Radio S.A. planuje pokrycie sygnałem 61,5 % powierzchni kraju i zapewnienie dostępu do cyfrowego radia dla 30,3 mln słuchaczy. Projekt Polskiego Radia Kierowców ma także związek z przepisami "Europejskiego Kodeksu Łączności Elektronicznej" (EECC), który nakłada obowiązek montowania w nowych samochodach radioodbiorników umożliwiających odbiór naziemnego sygnału cyfrowej radiofonii. Państwa członkowskie zobowiązane są do wprowadzenia stosownego ustawodawstwa do grudnia 2020 r.

Jednocześnie Polskie Radio rozwija dostępność oferty cyfrowej w Internecie, a nowa aplikacja mobilna Polskiego Radia już zyskała ogromne uznanie użytkowników.

źródło: Polskie Radio
Polskie Radio Kierowców na jesieni

Pozostałe informacje


Komentarze ():