"Eurovision: Europe Shine a Light" zamiast Eurowizji 2020

Europejska Unia Nadawców wyprodukuje dwugodzinny show na żywo, który zostanie pokazany w czasie głównego finału Eurowizji 2020.

Jak informowaliśmy wcześniej Europejska Unia Nadawców (EBU) zdecydowała się na anulowanie tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji w związku z zagrożeniem epidemiologicznym koronawirusem SARS-nCov-2.

Fani Eurowizji nie będą do końca zawiedzeni. EBU wraz publicznymi nadawcami z Holandii przygotują specjalny program na żywo, który zostanie wyemitowany w miejscu sobotniego finału Konkursu Piosenki Eurowizji 2020.
 

Podczas specjalnego programu Eurovision: "Europe Shine A Light" usłyszymy wszystkie tegoroczne 41 piosenek. Format poprowadzą Chantal Janzen, Edsilia Rombley i Jan Smit, czyli niedoszli gospodarze Eurowizji 2020.

- Eurowizja 2020 nie może się niestety odbyć w tym roku. Zamiast tego proponujemy połączyć Europę 16 maja za pomocą unikatowego formatu telewizyjnego. W działanie zaangażowaliśmy wszystkich nadawców, którzy mieli wziąć udział w konkursie, a także członków EBU z innych krajów. Chcemy wyemitować program w duchu jedności i współpracy - poinformował Jon Ola Sand, producent wykonawczy konkursu.

Więcej szczegółów ma zostać przekazane do wiadomości publicznej w najbliższych dniach.

"Eurovision: Europe Shine a Light" zostanie pokazane na żywo w sobotę, 16 maja 2020 roku, o godzinie 21:00. Telewizja Polska nie potwierdziła jeszcze emisji tego formatu.

źródło: sat-charts.eu / eurowizja.org

Pozostałe informacje


Komentarze ():