Wystartował ČT3 - czeski kanał dla seniorów

Wystartował ČT3 - czeski kanał dla seniorów
Česka Televize reaguje na ostatnie wydarzenia związane z koronawirusem i uruchamia nowy kanał dla najbardziej zagrożonej wirusem grupy społecznej czyli seniorów.

ČT3 ruszył z oficjalną emisją 23 marca 2020 roku. Kanał dostępny jest w przekazie satelitarnym, kablowym oraz z nadajników naziemnych w standardzie DVB-T2. Nowy kanał nadawany jest w wysokiej rozdzielczości, codziennie w godzinach 9:00 - 17:25.

Kanał do swojej oferty dołączyły platformy Skylink (Astra 3B 23,5°E) oraz Magio Sat, DIGI TV, Telly i T-Mobile Sat (Thor 6 0,8°W). Przekaz kanału na obu satelitach jest szyfrowany.
 

ČT3 powstał z myślą o seniorach, którzy w czasie epidemii koronawirusa są najbardziej zagrożeni ciężkim przebiegiem choroby. Tym samym czeski nadawca publiczny chce zachęcić seniorów do pozostania w domu oraz przekazywać im najważniejsze informacje związane z sytuacją epidemiologiczną w kraju.

Oprócz magazynów dotyczących zdrowia, na antenie ČT3 emitowane będą archiwalne programy z bogatej biblioteki Czeskiej Telewizji. Wśród oferty programowej stacji są filmy, seriale i programy muzyczne.

źródło: sat-charts.eu
Wystartował ČT3 - czeski kanał dla seniorów

Pozostałe informacje


Komentarze ():