Austria: telewizję oglądajcie z satelity, kabla i nadajników naziemnych

Austria: telewizję oglądajcie z satelity, kabla i nadajników naziemnych
Austriacki operator ORS (Österreichische Rundfunksender GmbH & Co KG.) zaleca do odbioru telewizji korzystanie z tradycjnych systemów transmisji zamiast streamingu internetowego.

Nie da się ukryć, że aktualna sytuacja związana z rozpowszechnianiem się wirusa SARS-CoV-2 na świecie powoduje zwiększone zapotrzebowanie na najświeższe informacje w tym temacie. Tym samym osoby oglądające telewizję przez internet (streaming) powodują coraz to większe zapotrzebowanie na przepustowość sieci globalnej, która osiąga ostatnio swoje maksima.

Problem zauważył austriacki operator ORS. Zaleca aby widzowie przełączyli się na tradycyjne metody odbioru telewizji (satelita, kabel, naziemna) aby odciążyć sieć internetową. Warto dodać, że popularne formaty streamingowe w internecie korzystają z unicastu. Oznacza to, że ta sama informacja wysyłana jest niezależnymi drogami do wszystkich aktywnych odbiorców czyli jest wielokrotnie powtórzona. A to powoduje duże wykorzystanie przepustowości i sieć może się "zatkać".
 

Takich ograniczeń nie ma telewizja satelitarna, naziemna czy kablowa. Są to systemy rozsiewcze czyli ten sam strumień danych nadawany jest jednokrotnie z nadajnika i trafia do wszystkich odbiorców będących w jego zasięgu. W przypadku tych systemów nie obowiązuje ograniczenie liczby odbiorców jednocześnie oglądających dany przekaz.

- Bez względu na to, gdzie i jak długo telewizor i radio są oglądane czy słyszane przez słuchaczy i widzów - telewizja i radio za pośrednictwem satelity i anteny naziemnej nie mają technicznych ograniczeń w zakresie jakości i dostępności - podkreśla Michael Weber z ORS.

Jak widać w sytuacjach nadzwyczajnych tradycyjne metody transmisji rozsiewczej pozostają niezastąpione.

Więcej: Netflix i inni operatorzy streamingowi obniżają jakość


źródło: sat-charts.eu/ORS/satkurier.pl
Austria: telewizję oglądajcie z satelity, kabla i nadajników naziemnych

Pozostałe informacje


Komentarze ():