Biznes 24 startuje 20 marca. Dostępny także w DVB-T

Biznes 24 startuje 20 marca. Dostępny także w DVB-T
W piątek 20 marca 2020 wystartuje nowy, polski kanał informacyjny Biznes 24. Start nowej stacji śledzić będą mogli także widzowie w zasięgu naziemnych multipleksów telewizji cyfrowej obsługiwanych przez MWE Teleport.

Biznes 24 ruszy z emisją od godziny 6:00. Pierwszy program na żywo zostanie wyemitowany o godz. 8:30. Głównym prowadzącym Biznes 24 ma być Marcin Dobrowolski. W zespole stacji znaleźli się m.in. Radosław Wróblewski, Filip Sikorski oraz Dorota Bielkowicz.

- Podjąłem decyzję właścicielską jako operator multipleksów i nadawca wielu kanałów telewizyjnych, że kanał Biznes24 pojawi się od 20 marca także w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T i będzie dostępny w tej formie przynajmniej do czasu odwołania epidemii/pandemii koronawirusa w Polsce - poinformował Michał Winnicki, twórca MWE Networks oraz inicjator powstania telewizji Biznes24.

- Stacja informacyjno-publicystyczna Biznes24 została stworzona wspólnie z Panem Romanem Młodkowskim jako telewizja HD w dystrybucji kablowo-satelitarnej, ale ze względu na ten szczególnie trudny czas dla całej ludzkości widzę ogromną potrzebę, aby widzowie mieli nieograniczony dostęp do informacji. Wszystkie sieci kablowe otrzymały również możliwość testowej reemisji programu Biznes24 do końca epidemii bez żadnych opłat licencyjnych - dodał właściciel Biznes 24.
 

Więcej: Nowy test na transponderze Platformy CANAL+. Miejsce pod Biznes 24?


Biznes 24 będzie dostępny w jakości HD za pośrednictwem satelitarnej Platformy CANAL+ na 213. pozycji w dekoderach operatora. Kanał dołączony zostanie także do ofert wybranych sieci kablowych (m.in. ASTA-NET, BART-SAT oraz TELPOL).

Tymczasowo sygnał stacji będzie udostępniony również na regionalnych multipleksach naziemnych w standardzie DVB-T, które są obsługiwane przez MWE Teleport: MUX-L3 (Łódź i okolice), MUX-L4 (Wrocław i okolice), MUX-MWE (Szczecin i okolice).

źródło: sat-charts.eu / MWE / satkurier.pl
Biznes 24 startuje 20 marca. Dostępny także w DVB-T

Pozostałe informacje


Komentarze ():