Kanały TVE w wysokiej rozdzielczości na Hot Birdzie 5.00/52
Kanały TVE w wysokiej rozdzielczości na Hot Birdzie

Kanały TVE w wysokiej rozdzielczości na Hot BirdzieEutelsat Communications zawarł w grudniu 2019 r. długoterminową umowę z Telefonica, wiodącym operatorem na hiszpańskim rynku usług telekomunikacyjnych, która obejmie dzierżawę pojemności na flagowej pozycji HOTBIRD.

Telefonica wybiera kluczową dla Eutelsat pozycję 13°E, celem dystrybucji treści FTA od RTVE w postaci dwóch kanałów HD: TVE Internacional Europa, hiszpańskiego kanału o największym, globalnym zasięgu, i kanału informacyjnego 24 Horas, a także sześciu kanałów radiowych RNE (Radio Nacional de Espa?a).

RTVE wykorzysta bezkonkurencyjne pokrycie pozycji HOTBIRD, jakim obejmuje Europę, Bliski Wschód i Afrykę Północną. Wymienione kanały były dotychczas dystrybuowane z pozycji orbitalnej 19,2°E.
 

Philippe Oliva, dyrektor Eutelsat ds. reklamy, powiedział: Jesteśmy dumni, iż z pozycji HOTBIRD będą nadawane treści jednego z największych operatorów publicznych. Podkreśla to nie tylko korzyści, jakie niosą satelity w infrastrukturze nadawczej, ale także atrakcyjność HOTBIRD, jako kluczowej pozycji dla Europy i regionu MENA.

Francisco Panduro, kierownik Telefonica ds. sprzedaży usług audiowizualnych na rynkach EMEA: Dzięki współpracy z Eutelsat, hiszpańscy i latynoscy odbiorcy w całej Europie będą wkrótce mogli cieszyć się bogatą ofertą treści radiowych i wideo od TVE i RNE.

źródło: Eutelsat
Kanały TVE w wysokiej rozdzielczości na Hot Birdzie

Pozostałe informacje


Komentarze ():