SES Astra partnerem konferencji o biznesie kosmicznym

SES Astra partnerem konferencji o biznesie kosmicznymBiznesowe oraz naukowo - technologiczne aspekty eksploracji kosmosu omawiać będą uczestnicy konferencji "Partnerstwo polsko-luksemburskie w biznesie kosmicznym", która odbędzie się 5. grudnia w Warszawie. Partnerem konferencji jest firma SES Astra, obchodząca w tym roku zarówno jubileusz telewizji satelitarnej w Polsce, jak i 30-lecie swojej działalności.

Konferencja "Partnerstwo polsko-luksemburskie w biznesie kosmicznym" będzie okazją do wymiany doświadczeń pomiędzy ekspertami sektora kosmicznego i przedsiębiorcami z obu krajów. Udział w wydarzeniu wezmą liczni przedstawiciele świata biznesu, nauki i technologii oraz instytycji regulujących eksploatację przestrzeni kosmicznej.

Nieco ponad rok temu podpisane zostało polsko-luksemburskie memorandum o współpracy w branży kosmicznej, ze szczególnym uwzględnieniem wydobycia i użycia zasobów naturalnych w kosmosie, przypomina Marcin Ornass-Kubacki, Prezes Astra CEE. Konferencja będzie zatem doskonałym sposobem, aby taką współpracę pomiędzy różnymi podmiotami nawiązać.

Program konferencji przewiduje dwa panele dyskusyjne. Uczestnicy pierwszego z nich, naukowo-technologicznego, będą rozmawiać między innymi o tym, jak praktycznie wykorzystać najnowsze technologie w usługach poszukiwanych przez dynamicznie zmieniający się rynek. W drugim panelu dyskusja będzie się koncentrować na znaczeniu, jakie w eksploracji i eksploatacji kosmosu mają inwestycje państwowe i prywatne, w tym także startupy.
 

Dopiero 30 lat minęło od momentu, który wyznaczył start ery telewizji satelitarnej w Polsce, ale w tym czasie w technologiach używanych przez satelity i cały przemysł kosmiczny dokonała się rewolucja. Eksploracja kosmosu przestała być domeną powieści czy filmów science-fiction, a stała się realną biznesową propozycją, podkreśla Marcin Ornass-Kubacki. SES Astra jest jednym z liderów tych zmian i jako firma tak mocno zakorzeniona w Polsce chcielibyśmy, aby jak najwięcej polskich naukowców oraz firm miało w tym udział. Konferencja, którą wspieramy, jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń i znalezienia w Polsce i w Luksemburgu partnerów, którzy mogą dzielić się wiedzą, doświadczeniami oraz współpracować biznesowo.

Konferencja współorganizowana jest przez Ambasadę Polski w Luksemburgu, Ambasadę Luksemburga w Polsce, izby handlowe oraz Luksemburską Agencję Kosmiczną.

źródło: SES Astra
SES Astra partnerem konferencji o biznesie kosmicznym

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
20:55
Ojciec Mateusz 24
21:40
Sprawa dla reportera
22:30
Magazyn śledczy Anity Gargas
23:05
Motel Polska
23:35
Magazyn kryminalny 997
TVP 2
20:00
Barwy szczęścia
20:25
Liga Europy UEFA
22:40
Śmierć nadejdzie jutro
Polsat
20:40
Studio Superpucharu UEFA
20:55
Superpuchar UEFA
23:10
Love Island. Wyspa miłości 2
TVN
20:10
Doradca smaku 13
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Kuchenne rewolucje 21
22:30
Oszukane