Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019 (wideo) 5.00/52
Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019 (wideo)

Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019 (wideo)
Reprezentantka Polski 12-letnia Viki Gabor zdobyła 278 punktów i wywalczyła dla Polski kolejne zwycięstwo w Eurowizji Junior. W konkursie organizowanym przez TVP i Europejską Unię Nadawców wzięło udział 19 krajów Europy, Azji i Australii.

Wiktoria Viki Gabor w olśniewającym stylu wykonała utwór "Superhero", zdobywając 278 punktów i pokonując 18 pozostałych uczestników z Europy, Australii i Azji. Po ogłoszeniu wyników zgromadzona na trybunach Areny Gliwice publiczność szalała ze szczęścia.

- To najpiękniejszy dzień mojego życia - mówiła przejęta laureatka na konferencji prasowej po koncercie. - Nie mogę uwierzyć w to, co się zdarzyło. Na scenie czułam się jak w domu . Moja rodzina i ekipa dali mi mnóstwo energii, to oni są moją supermocą - podkreślała 12-letnia Polka.

Wiktoria spędziła dzieciństwo w Polsce i Wielkiej Brytanii. Obecnie mieszka z rodzicami i siostrą w Krakowie. Nastolatka pochodzi z bardzo muzykalnej rodziny.

Na konferencji reprezentantce Polski gratulowali organizatorzy Eurowizji Junior 2019: Prezes TVP Jacek Kurski i ze strony EBU Executive Supervisor JESC 2019 Jon Ola Sand.

- Gratuluję Ci, Viki, i życzę wspaniałej kariery! - zwrócił się do laureatki na konferencji prasowej Jacek Kurski.

Prezes TVP dziękował Europejskiej Unii Nadawców za wybór Polski na gospodarza tegorocznego Konkursu i podkreślił, jak wyjątkowym wydarzeniem i dużym przedsięwzięciem organizacyjnym jest Eurowizja Junior.

- To było widowisko na światowym poziomie - powiedział Jacek Kurski - Obiecuję także, że Polska zgłosi się do wyścigu o organizację Eurowizji Junior po raz kolejny w przyszłym roku - zapewnił.
 Niedzielny koncert zapisze się w historii Konkursu Eurowizji Junior z dwóch powodów: po raz pierwszy ten sam kraj został dwa razy z rzędu laureatem konkursu, to także pierwszy raz, by Eurowizję Junior zwyciężył reprezentant kraju - gospodarza. W internetowym głosowaniu na stronie wzięło udział aż 3 mln 770 tys. widzów. Polska zdobyła największą ilość głosów, drugi w kolejności był reprezentant Kazachstanu z 227 punktami i Hiszpania z 212 punktami, zdobytymi w eurowizyjnej rywalizacji.

Młodzi artyści z Polski, Armenii, Albanii, Australii, Białorusi, Francji, Gruzji, Kazachstanu, Walii, Irlandii, Macedonii Północnej, Włoch, Holandii, Ukrainy, Rosji, Malty, Portugalii, Hiszpanii oraz Serbii mierzyli się z gliwicką sceną przez dwa konkursowe dni, w sobotę 23 listopada podczas finału jurorskiego i w niedzielę 24 listopada w ramach Koncertu Finałowego.

Koncert finałowy prowadzili Ida Nowakowska, Aleksander Sikora i zwyciężczyni zeszłorocznej edycji Eurowizji Junior Roksana Węgiel. Dyrektorem artystycznym 17. Konkursu Eurowizji Junior 2019 był Konrad Smuga. Scenografię stworzył Giorgios Stylianou-Matsis. Za choreografię odpowiadał Agustin Egurrola. Autorem oprawy muzycznej był Gromee.

Przygotowanie Eurowizji Junior to wymagające przedsięwzięcie organizacyjne. Widowisko miało imponującą oprawę: świetlne wstążki, z których zbudowano scenografię, liczyły w sumie 140 metrów długości i ważyły prawie 6 ton. Do ich podświetlenia wykorzystano diody LED o długości 3,5 kilometra. Na potrzeby widowiska zbudowano: podświetlany sufit nad sceną o powierzchni ponad 320 metrów kwadratowych,ekrany LED o powierzchni 3500 metrów kwadratowych, użyto 1200 źródeł światła, prawie 50 kilometrów kabli, 6 wyrzutni iskier i 3 wyrzutnie CO2, które razem dały olśniewające efekty wizualne.

źródło: TVP
Viki Gabor zwyciężczynią Eurowizji Junior 2019 (wideo)

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2019-12-15
18:00 Korona Kielce - Cracovia
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:15
Młody Piłsudski
21:15
Grace, księżna Monako
23:05
Siedmiu wspaniałych
TVP 2
20:05
Muzyka, taniec, zabawa
21:00
Jak dogryźć mafii
22:50
Echo serca 2
23:35
Pani Hyde
Polsat
20:00
Piotr Bałtroczyk i przyjaciele
22:05
W rytmie serca
23:05
Ślad
TVN
20:00
Mumia
22:30
Krampus, duch świąt