MUX-L3: 5 nowych kanałów na multipleksie 5.00/52
MUX-L3: 5 nowych kanałów na multipleksie

MUX-L3: 5 nowych kanałów na multipleksieNa przełomie września i października br. do lokalnego multipleksu MUX-L3 dodanych zostało 5 nowych kanałów.

Przypomnijmy, że we wrześniu br. TVN Discovery Polska sprzedało stację NTL Radomsko spółkom Michał Winnicki Entertainment i MWE Teleport. NTL Radomsko było od początku operatorem technicznym MUX-L3.

30 września 2019 do multipleksu dodano stację dla dzieci Junior Music (Top Kids Jr). Natomiast 2 października br. ofertę poszerzono o kanały Power TV, NUTA.TV, TVR oraz TO!TV. Aktualnie na multipleksie nadawanych jest 10 kanałów SD. Oprócz wspomnianych wcześniej na MUX-L3 dostępne są jeszcze NTL, 4fun.TV, 4fun Gold Hits, STARS.TV oraz Eska TV Extra.
 

Dołęczenie kolejnych kanałów do multipleksu wymusiły na nadawcy zmianę jego parametrów technicznych. Emisję przełączono z modulacji QPSK do 16QAM. Nowe wartości otrzymały również parametry FEC i GI, odpowiednio 3/4 i 1/8. Tym samym nadawca dysponuje teraz przepływnością 16,58 Mb/s, jednakże zmniejszył się zasięg multipleksu.

Od nowego roku zmieni się prawdopodobnie miejsce nadajnika MUX-L3 w Łodzi. Operator MWE Teleport planuje przenieść emisję na wyższy obiekt, co ma zrekompensować zmniejszenie zasięgu po zmianie parametrów technicznych multipleksu.

MUX-L3 nadawany jest z czterech lokalizacji.

Nadajnik Częstochowa "Błeszno"

Nadajnik Tomaszów Mazowiecki "Mościckiego"

Nadajnik Kamieńsk "Góra Kamieńsk"

Nadajnik Łódź "ul. Sienkiewicza"


źródło: sat-charts.eu
MUX-L3: 5 nowych kanałów na multipleksie

Pozostałe informacje


Komentarze ():