Telekom Serbia uruchomi platformę satelitarną na Astrze 3B 5.00/52
Telekom Serbia uruchomi platformę satelitarną na Astrze 3B

Telekom Serbia uruchomi platformę satelitarną na Astrze 3B
Widzowie w Serbii, Bośni i Hercegowinie oraz Czarnogórze zyskają niebawem dostęp do nowej platformy DTH oferowanej przez Telekom Serbia za pośrednictwem satelity Astra 3B (23,5°E) należącego do SES.

Spółka SES poinformowała, że wiodący serbski operator telekomunikacyjny podpisał wieloletnią umowę na świadczenie usług za pośrednictwem satelity Astra 3B zlokalizowanego na pozycji 23,5°E, operowanego przez SES. Umowa obejmuje kilka transponderów dzierżawionych przez Telekom Serbia w celu uruchomienia nowej platformy telewizji satelitarnej. Nowa platforma rozpocznie nadawanie jednocześnie we wszystkich trzech krajach w połowie grudnia.

Telekom Serbia, w ramach nowej usługi płatnej telewizji, będzie nadawać ponad 150 kanałów, w tym 30 w technologii High Definition (HD). Na platformie będą również dostępne wszystkie kanały serbskiej telewizji publicznej, co zapewni widzom pełny wybór treści. Dodatkowe kanały będą oferowane również w paśmie niekodowanym FTA.

Dodatkowo użytkownicy nowej platformy będą korzystać z nowoczesnych rozwiązań technicznych. Do odbioru usługi Telekom Serbia wybrał dekodery niewymagające karty. Widzowie uzyskają również ułatwiony dostęp do platformy dzięki małym antenom o średnicy 60 cm.
 

Telekom Serbia współpracuje z SES od 2011 roku. Owocem wieloletniej współpracy jest przeniesienie w drugiej połowie bieżącego roku pełnej oferty programowej Telekom Serbia na satelity SES zlokalizowane na pozycji 23.5°E, która zapewnia szeroki zasięg sygnału satelitarnego i obsługuje blisko 2,9 miliona odbiorców DTH w Europie.

- Cieszymy się, że wraz z SES udało nam się uruchomić tak ważną platformę - podkreśliła Marijana Vukasinovic, Head of Content Management w Telekom Serbia. - To najbardziej ambitne zadanie jakiego się dotychczas podjęliśmy. Mamy pełne zaufanie do SES oraz jakości świadczonych przez firmę usług i jej doświadczenia w tym obszarze. Dostarczymy widzom potężną nową platformę i w konsekwencji przyczynimy się do rozwoju lokalnego rynku nadawców.

- Kraje byłej Jugosławii stanowią dynamicznie rozwijający się rynek, na którym SES koncentruje swoją uwagę od wielu lat. Jesteśmy zadowoleni z rozszerzenia naszej współpracy z Telekom Serbia - zaznaczył Marcin Ornass-Kubacki, Vice President, Central Eastern Europe, Sales w SES Video. - Pozycja orbitalna 23.5°E rozwija się najszybciej spośród satelitów SES obsługujących Europę Środkowo-Wschodnią i kraje Beneluksu. Za jej pośrednictwem swoje programy transmituje wielu ogólnoeuropejskich nadawców.

źródło: SES
Telekom Serbia uruchomi platformę satelitarną na Astrze 3B

Pozostałe informacje


Komentarze ():