Nowy kontrakt między Eutelsat i Arianespace w zakresie wynoszenia satelitów

Nowy kontrakt między Eutelsat i Arianespace w zakresie wynoszenia satelitówPrzy okazji odbywającego się w Paryżu, Światowego Tygodnia Branży Satelitarnej (World Satellite Business Week), Arianespace i Eutelsat Communications ogłaszają zawarcie długoterminowej umowy w zakresie usług wynoszenia.

Umowa obejmuje 5 wyniesień, które będą miały miejsce do roku 2027. Zapewni ona spółce Eutelsat dostęp do przestrzeni kosmicznej na warunkach wydajnych pod względem ceny i elastycznych pod względem terminów. Wraz z podpisaniem niniejszej umowy, Eutelsat stał się pierwszym klientem komercyjnym, który wykorzysta Ariane 6, nowej generacji rakietę nośną Arianespace. Zgodnie z planem, Ariane 6 rozpocznie świadczenie usług w roku 2020.

Nowa umowa jest kontynuacją poprzedniej, zawartej między Eutelsat i Arianespace w lutym 2013, której moc wygasła w roku 2017. Zgodnie z uprzednimi ustaleniami, na wyniesienie przez rakietę Ariane 5 czekają jeszcze trzy satelity Eutalsat (EUTELSAT 7C, EUTELSAT QUANTUM i KONNECT).
 

Rodolphe Belmer, dyrektor generalny Eutelsat, powiedział: "Jesteśmy dumni z faktu, iż jako pierwszy operator skorzystamy z usług rakiety Ariane 6. Ten symboliczny program europejski zwiększy nasze możliwości dostępu do przestrzeni kosmicznej, który wyróżniać się będzie punktualnością, konkurencyjnością i niezawodnością. Niniejsza umowa umacnia nasze stosunki z wieloletnim partnerem, Arianespace, który zyskał nasze zaufanie wynosząc na orbitę połowę floty Eutelsat. Ponadto, odzwierciedla ona kluczową rolę firmy w rozwoju sektora kosmicznego, fundamentując zarazem nasz wkład w zwiększanie wydajności programów satelitarnych"

Stéphane Israël, dyrektor generalny Arianespace, dodał: "Cieszymy się, że Eutelsat wybrał Arianespace do wyniesienia pięciu kolejnych satelitów, jako uzupełnienie trzech, czekających już w kolejce. Zawarcie niniejszej umowy czyni Eutelsat pierwszym klientem komercyjnym rakiety Ariane 6. Pragnę gorąco podziękować grupie Eutelsat za zaufanie, zarówno marce Arianespace, jak i rakiecie nośnej Ariane 6. Jednocześnie, wybór ten świadczy o dużych możliwościach Arianespace w zakresie elastycznych rozwiązań i długoterminowej współpracy."

źródło: Eutelsat
Nowy kontrakt między Eutelsat i Arianespace w zakresie wynoszenia satelitów

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:35
La Bandida
21:30
To był rok! 2
22:40
Ocaleni
23:45
Bez lęku
TVP 2
20:10
C.K. Dezerterzy
21:50
Siostry
22:55
Ukraińscy szeryfowie
23:55
Rodzinka.pl 16
Polsat
20:05
Elizjum
22:30
Déj? vu
TVN
20:15
Doradca smaku 12
20:20
Milionerzy
21:00
Szukając sprawiedliwości
23:05
Kuba Wojewódzki 14