TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3 5.00/52
TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3

TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3Zgodnie z zapowiedziami 7 czerwca 2018 roku sportowy kanał Telewizji Polskiej - TVP Sport zastąpił TVP Rozrywkę w ramach multipleksu trzeciego naziemnej telewizji cyfrowej.

- Dla nas to jest wielkie święto i wyzwanie technologiczne. Udaje mi się spełnić ważną obietnicę: wreszcie TVP Sport będzie dostępny na multipleksie, od 7 czerwca, czyli na tydzień przed Mundialem. Wielu prezesów TVP to obiecywało, nam się udało. Na czas mistrzostw TVP Sport będzie mówił wyłącznie o Mundialu - mówił na konferencji prasowej poświęconej transmisjom z Mundialu Jacek Kurski, Prezes TVP.

Więcej: Jak odbierać TVP Sport w naziemnej telewizji cyfrowej? Jak wyszukać kanał sportowy TVP w DVB-T?


Uruchomienie TVP Sport SD oznacza ogromne zwiększenie zasięgu kanału sportowego telewizji publicznej. Do tej pory TVP Sport w wersji HD był dostępny w sieciach kablowych i na platformach satelitarnych. Nadal zresztą pozostanie ta forma dystrybucji - informuje Telewizja Polska.
 

Uruchomienie TVP Sport na MUX-3 wiązało się z wyłączeniem z niego kanału TVP Rozrywka. Stacja ta nadal będzie dostępna, ale wyłącznie już w płatnej ofercie sieci kablowych oraz platform satelitarnych.

Parametry TVP Rozrywka na satelicie


źródło: sat-charts.eu / TVP
TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3

Pozostałe informacje


Komentarze ():