TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3 na Mundial? 5.00/52
TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3 na Mundial?

TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3 na Mundial?
Całkiem możliwe, że Telewizja Polska na czas Mistrzostw Świata w Rosji udostępni w ramach naziemnej telewizji cyfrowej bezpłatnie sygnał TVP Sport. Stacja zastąpiłaby przekaz TVP Rozrywka na multipleksie trzecim.

Prawdopodobnie Telewizja Polska nie dojdzie do porozumienia z EmiTelem co do obecności kanału TVP Sport HD w ramach multipleksu ósmego przed rozpoczęciem piłkarskich Mistrzostw Świata w Rosji. Przypomnijmy, że publiczny nadawca na MUX-8 ma zarezerwowane 3 sloty.

Więcej: Jednak bez TVP Sport w MUX-8 na Mundial?


Prezes TVP Jacek Kurski już od jakiegoś czasu obiecuje TVP Sport w ramach naziemnej telewizji cyfrowej. Niedawno obietnice przybrały na sile, a to z powodu zbliżającego się mundialu. Jeśli nie MUX-8, to co?
 

Jednym z rozwiązań, które rozważa Telewizja Polska, jest udostępnienie sygnału SD TVP Sport w ramach multipleksu trzeciego. Aktualnie w ramach tego multipleksu nadawanych jest 7 kanałów: 3 HD (TVP 1 HD, TVP 2 HD, TVP Info HD) oraz 4 SD (TVP 3, TVP Kultura, TVP Historia, TVP Rozrywka). Dołączenie nowej stacji, bez pogorszenia jakości pozostałych na multipleksie, wiązać się będzie z usunięciem jednego z aktualnie nadawanych serwisów. Najprawdopodobniej na czas mundialu kanał TVP Rozrywka zostanie zastąpiony przez TVP Sport.

Emisji TVP 1, TVP 2, TVP 3 na tym multipleksie publiczny nadawca nie będzie mógł przerwać, bo wymaga jej ustawa o radiofonii i telewizji. Podobnie sprawa ma się z TVP Info HD (kanał informacyjny, treściowo powiązany z punktem widzenia aktualnego rządu), TVP Kultura (kanał misyjny), TVP Historia (kanał misyjny, dodatkowo w tym roku przypada stulecie odzyskania niepodległości). Najprościej zrezygnować jest z transmisji TVP Rozrywka, który i tak przez większość ramówki nadaje programy powtórkowe. Alternatywą może być jeszcze tymczasowe przełączenie TVP Info HD do standardowej rozdzielczości i dzięki temu uzyskania przepływności bitowej, która mogłaby zostać wykorzystana do emisji TVP Sport SD.

O docelowej decyzji Telewizji Polskiej co do obecności TVP Sport w najbliższych dwóch miesiącach w ramach naziemnej telewizji cyfrowej, dowiemy się dziś po godzinie 13:00. Odbędzie się wtedy konferencja prasowa Telewizji Polskiej związana z Mundialem 2018.

źródło: sat-charts.eu / Dziennik Gazeta Prawna
TVP Sport zamiast TVP Rozrywka w MUX-3 na Mundial?

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:35
Benefis Agnieszki Radwańskiej. Gem, set, mecz
22:25
Audycje komitetów wyborczych
23:00
Wiktoria 2
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:45
O mnie się nie martw 10
21:45
Rodzinka.pl
22:20
La La Poland 2
22:55
Ostatnia akcja
Polsat
20:05
Polsat SuperHit Festiwal 2019
22:00
Polsat SuperHit Festiwal 2019
22:50
Polsat SuperHit Festiwal 2019
23:45
Atrakcyjny pozna panią...
TVN
20:00
Avengers: Czas Ultrona
22:55
Tron: Dziedzictwo