Holenderski NPO w Ultra HD z satelity Astra 3B na mundial 5.00/52
Holenderski NPO w Ultra HD z satelity Astra 3B na mundial

Holenderski NPO w Ultra HD z satelity Astra 3B na mundial
Canal Digitaal, holenderska platforma cyfrowej telewizji satelitarnej należąca do Grupy M7, będzie transmitować mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w rozdzielczości Ultra HD za pośrednictwem satelity ASTRA 3B na pozycji orbitalnej 23,5°E.

Dzięki umowie zawartej z operatorem satelitarnym SES oraz holenderską telewizją publiczną NPO/NOS, Grupa M7, będąca jednym z wiodących dostawców płatnej telewizji w Europie, będzie transmitowała na żywo w rozdzielczości Ultra HD mecze rozgrywane w ramach Mistrzostw Świata FIFA w Piłce Nożnej 2018. Transmisje będą dostępne dla wszystkich abonentów platformy Canal Digitaal w dniach od 14 czerwca do 15 lipca.

Mecze Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej będą transmitowane na żywo w natywnej rozdzielczości Ultra HD i dostępne dla wszystkich abonentów platformy Canal Digitaal należącej do Grupy M7. W tym celu utworzono specjalny kanał o nazwie NPO UHD. W trakcie Mistrzostw kanał NPO UHD będzie transmitował program, wykorzystując pojemności na satelicie ASTRA 23,5°E - głównej pozycji orbitalnej wykorzystywanej przez platformę Canal Digitaal do dystrybucji swoich najważniejszych kanałów.
 

Transmisje rozgrywek w rozdzielczości Ultra HD zostały zaplanowane z inicjatywy holenderskich nadawców publicznych NPO i NOS, aby zapewnić fanom piłki nożnej jeszcze lepsze wrażenia wizualne. Jako liderzy w swojej branży, traktują oni Mundial jako szansę, by lepiej zbadać uwarunkowania niezbędne dla zwiększenia dostępu do technologii Ultra HD w holenderskich domach.

Aby móc oglądać wszystkie mecze Mistrzostw Świata FIFA w Piłce Nożnej w rozdzielczości Ultra HD, abonenci platformy Canal Digitaal muszą po prostu podłączyć odpowiedni moduł CI+ z kartą do telewizora Ultra HD. Praktycznie wszystkie odbiorniki telewizyjne obsługujące tę rozdzielczość posiadają wbudowany tuner satelitarny, dzięki czemu nie jest potrzebny oddzielny odbiornik Ultra HD. Warto dodać, że do celów tej transmisji Grupa M7 używa najnowszej generacji enkoderów udostępnionych przez Harmonic Inc.

- Cieszymy się, że możemy brać udział w tym wyjątkowym eksperymencie realizowanym przez stacje NPO/NOS, i jesteśmy zadowoleni ze wsparcia udzielonego przez spółki SES i Harmonic, które umożliwia nam realizację wysokiej jakości transmisji w rozdzielczości Ultra HD z pozycji orbitalnej ASTRA 23.5°E. To również wspaniała okazja aby udowodnić, że satelity to idealny nośnik transmisji UHD na żywo. Mamy nadzieję, że abonenci naszej platformy Canal Digitaal docenią szansę obejrzenia meczów Mistrzostw Świata w tak wspaniałej jakości obrazu i dźwięku - powiedział Bill Wijdeveld, VP Business Development w Grupie M7.

- Dzięki M7 holenderscy fani piłki nożnej będą mogli obejrzeć wszystkie mecze w doskonałej jakości i kibicować swoim ulubionym piłkarzom. Jesteśmy dumni z tego, że możemy im zapewnić tak wspaniałe doznania wizualne. Wydarzenia sportowe zawsze stanowiły wspaniałą okazję do zaprezentowania nowych technologii. Transmisje Mistrzostw Świata FIFA w Piłce Nożnej 2018 w Rosji w rozdzielczości Ultra HD doskonale ilustrują tę tendencję - podkreślił Ferdinand Kayser, CEO w SES Video.

źródło: SES
Holenderski NPO w Ultra HD z satelity Astra 3B na mundial

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
21:00
Chłopcy
22:25
Trzecia wojna światowa - wybór strategii
23:25
Archiwista
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "M jak miłość"
20:55
M jak miłość
21:50
Lepsza połowa
22:30
Tylko jedno spojrzenie
23:35
Jak uratowałem Kanadę
Polsat
20:10
Dzień Niepodległości: Odrodzenie
22:50
Skazany na piekło
TVN
20:00
Hotel Paradise
21:00
Milionerzy
21:40
Miasto złodziei