Telewizja Jazz: w planach nadawanie satelitarne 5.00/52
Telewizja Jazz: w planach nadawanie satelitarne

Telewizja Jazz: w planach nadawanie satelitarne
Telewizja Jazz wystartować ma 20 lutego 2018 roku. Początkowo stacja pojawić się ma ofercie sieci kablowych (m.in. Vectra). Kilka dni temu uruchomiono stronę internetową nowego kanału. Możemy się z niej dowiedzieć, że nadawca sprawdza możliwość wejścia na satelitę Eutelsat Hot Bird.

Zgodnie z udzieloną koncesją KRRiT Telewizja JAZZ na chwilę obecną może być nadawana w sieciach kablowych. Firma nawiązała współpracę z Wrocław Internet Exchange (WRIX). Planowane jest sukcesywne poszerzanie działalności o kolejnych nadawców, dzięki uprzejmości sieci VECTRA, która przygotuje połączenia światłowodowe do innych partnerów telewizji. Ale nadawca kanału, firma Berenikafilm, rozważa także wejście z przekazem na satelitę.

- Dociera do nas wielka liczba zapytań o to, czy będziemy nadawać również drogą satelitarną. Zainteresowanie tym tematem jest o tyle duże, że jesteśmy jedyną stacją stworzoną w całości dla pasjonatów muzyki jazzowej. Fani dobrze zdają sobie sprawę, że obecnie w Polsce nie ma alternatyw dla naszej propozycji. Jesteśmy oazą dla pewnej grupy wiernych odbiorców i oszczędzamy jej ciągłego skakania po kanałach. Mając to wszystko na uwadze dokładamy starań, aby już niedługo być gotowym do wejścia w ofertę telewizji satelitarnych - informuje nadawca na swojej stronie internetowej.
 

JAZZ ma misję. Taką, która jest od pierwszej chwili konsekwentnie realizowana i której kolejne poziomy są wciąż odkrywane, reinterpretowane i poszukiwane - jak to w jazzie. Powstała nie tylko z miłości do tej głębokiej, dzikiej muzyki. Nie tylko z pasji do współczesnego brzmienia. Takie stwierdzenie byłyby oczywiście prawdziwe, jednak także banalne, pachnące tanim, emocjonalnym marketingiem. Powstała ona również z poczucia, że telewizja jako medium z wielkim potencjałem, ocierająca się o życie tak wielu ludzi została w pewnym sensie opuszczona przez kulturę. Spisana na straty przez tych, którzy dali się przekonać, że to rozrywka wyłącznie dla mas. Ktoś powiedział: "Panie i panowie, nie ma tu dla nas miejsca. Wycofujemy się do radia, do gazet, na blogi i portale internetowe.? Ale czy miał racje?" - możemy przeczytać na stronie Telewizji Jazz.

źródło: Berenikafilm
Telewizja Jazz: w planach nadawanie satelitarne

Pozostałe informacje


Komentarze ():