TVP Muzyka i TVP Klasyka nowymi kanałami Telewizji Polskiej? 5.00/52
TVP Muzyka i TVP Klasyka nowymi kanałami Telewizji Polskiej?

TVP Muzyka i TVP Klasyka nowymi kanałami Telewizji Polskiej?Jak dowiedział się portal wirtualnemedia.pl Telewizja Polska pracuje nad uruchomieniem dwóch nowych kanałów tematycznych: TVP Muzyka oraz TVP Klasyka.
W ramówce TVP Muzyka pojawić się mają bloki teledysków (m.in. polskich wykonawców związanych m.in. ze sceną alternatywną), filmy dokumentalne oraz programy poświęcone muzyce. Całkiem możliwe, że w pewnym sensie będzie to powrót kanału Tylko Muzyka, który był nadawany przez Telewizję Polską w latach 1997 - 1998. Dodajmy, że Tylko Muzyka była pierwszą stacją tematyczną TVP.
 
TVP Klasyka ma być kierowany dla wielbicieli muzyki klasycznej i operowej. W ofercie stacji znaleźć się mają spektakle operowe i baletowe, operetki oraz koncerty, nagrywane w teatrach i podczas ważnych wydarzeń kulturalnych. Widzowie obejrzą też programy i dokumenty o operze i muzyce klasycznej.

Nad ofertą obu stacji pracuje redakcja TVP Kultura. Będzie ona również odpowiedzialna za nadzór nowych kanałów.

Jak wynika z nieoficjalnych informacji, stacje nie trafią do oferty bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej. Telewizja Polska najprawdopodobniej będzie chciała je umieścić w ofertach sieci kablowych oraz platform satelitarnych.

źródło: sat-charts.eu / wirtualnemedia.pl
TVP Muzyka i TVP Klasyka nowymi kanałami Telewizji Polskiej?

Pozostałe informacje


Komentarze ():