MUX-8: TVP Sport HD w DVB-T od lutego 2018? 5.00/52
MUX-8: TVP Sport HD w DVB-T od lutego 2018?

MUX-8: TVP Sport HD w DVB-T od lutego 2018?Jak zapowiedział prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski na zimowe igrzyska olimpijskie w lutym 2018 roku w ofercie bezpłatnego naziemnego multipleksu ósmego pojawi się TVP Sport w jakości HD.
- Chcielibyśmy, żeby na igrzyska w lutym przyszłego roku TVP Sport był już otwarty na multipleksie - powiedział Jacek Kurski na spotkaniu z dziennikarzami po prezentacji jesiennej ramówki TVP.

Kanał ma być nadawany w jakości HD, więc zajmie 2 z 3 slotów przyznanych Telewizji Polskiej na MUX-8. Jak dodaje członek zarządu TVP Maciej Stanecki jednocześnie zajęty zostanie pozostały wolny slot. Nie zdradza jednak, jaka stacja pojawi się w to miejsce.
 
Uruchomienie TVP Sport w ramach bezpłatnej naziemnej telewizji cyfrowej spowoduje start kolejnego kanału sportowego od publicznego nadawcy. Aktualnie TVP Sport oferowany jest jako kanał płatny dla operatorów sieci kablowych oraz platform cyfrowych. Aby uniknąć konfliktu interesów wersja bezpłatna TVP Sport będzie zawierała w swojej ramówce inne transmisje niż aktualnie nadawana wersja płatna.

Wśród praw transmisyjnych TVP na najbliższe lata znalazły się mecze piłkarskie reprezentacji Polski na najbliższe 4 lata oraz m.in. finałów Mistrzostw Europy 2020 i Mistrzostw Świata 2018 i 2022 (w sumie 227 meczów).

Czy w końcu uda się uruchomić TVP Sport w ofercie naziemnej telewizji cyfrowej? Zobaczymy. Telenowela związana z bezpłatną emisją tego kanału trwa już kilka lat. Ostatnio prezes TVP zapowiadał, że przekaz stacji na MUX-8 miał się pojawić w lutym br. Takie zapowiedzi pojawiały się równo rok temu.

Więcej: TVP Sport HD pojawi się w DVB-T? Będzie drugi kanał sportowy?


źródło: sat-charts.eu / Dziennik.pl
MUX-8: TVP Sport HD w DVB-T od lutego 2018?

Pozostałe informacje


Komentarze ():