Nowa ustawa abonamentowa przegłosowana. Klienci pay-tv będą zgłaszać telewizory? 5.00/52
Nowa ustawa abonamentowa przegłosowana. Klienci pay-tv będą zgłaszać telewizory?

Nowa ustawa abonamentowa przegłosowana. Klienci pay-tv będą zgłaszać telewizory?
W środę 24 maja 2017 roku Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy o opłatach abonamentowych. Został on przygotowany przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W projekcie pojawił się zapis, że operatorzy płatnej telewizji przekażą Poczcie Polskiej listy swoich abonentów.
Głównym założeniem projektu jest to, że w pobieraniu abonamentu będą brali udział operatorzy płatnej telewizji, którzy mają przekazywać Poczcie Polskiej (odpowiadającej za pobór abonamentu) zgłoszenia od swoich klientów o posiadaniu telewizorów. Ponadto mają przekazywać Poczcie Polskiej informacje o wszystkich zawieranych umowach dot. płatnej tv, a Poczta Polska będzie mieć prawo żądania informacji o poszczególnych klientach takiej usługi.

Zaraz po wejściu nowelizacji w życie dostawcy płatnej telewizji przekażą jednorazowo Poczcie Polskiej informacje o swoich wszystkich obecnych odbiorcach oraz podadzą im komunikat, że umowa dot. płatnej telewizji łączy się z posiadaniem odbiornika telewizyjnego, który podlega obowiązkowej rejestracji, oraz że ich niektóre dane osobowe otrzyma Poczta Polska.

Wszystkie czynności związane z rejestracją odbiorników, poborem opłat, kontrolą abonamentową i weryfikowaniem zwolnień nadal będzie realizowała Poczta Polska.
 
We wtorek (30 maja 2017 roku) projekt trafił do Sejmu. Operatorzy płatnej telewizji obawiają się, że wprowadzenie tych przepisów spowoduje rezygnację części klientów, zwłaszcza tych korzystających z tańszych pakietów. Liczą, że Komisja Europejska zwróci się do rządu o notyfikację nowelizacji, co opóźni jej wejście w życie.

Z kolei Paweł Lewandowski, wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego, jest przekonany, że złożony w sejmie projekt jest zgodny z prawem unijnym. Uważa, że nie wymaga on notyfikacji przez Komisję Europejską.

źródło: wirtualnemedia.pl

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Sport
20:10
Pogoda
20:20
Imieniny pana Janka
23:05
Najczarniejsza godzina
TVP 2
20:05
Stażyści
22:15
Fuks
23:55
Uroczystość
Polsat
20:05
Uniwersytet Potworny
22:15
Wulkan
TVN
20:00
Miłość, szmaragd i krokodyl
22:15
Mama i ja