SES z LG zaprezentowały technologię 4K HFR (High Frame Rate) 5.00/52
SES z LG zaprezentowały technologię 4K HFR (High Frame Rate)

SES z LG zaprezentowały technologię 4K HFR (High Frame Rate)Prezentacja obrazu Ultra HD następnej generacji odbyła się za pośrednictwem transmisji na żywo z satelity Astra 19,2°E, a obraz był wyświetlany na ekranie telewizora OLED marki LG. Pokaz odbył się podczas SES Industry Days.
Podczas dziesiątej konferencji branży satelitarnej SES Industry Days, która odbyła się w dniach 16 i 17 maja w Luksemburgu, spółki SES (notowana na giełdach Euronext Paris i Luxembourg Stock Exchange pod nazwą SESG) oraz LG Electronics (LG) zademonstrowały nowoczesną transmisję w technologii szybkoklatkowej 4K High Frame Rate (HFR) na ekranie telewizora OLED.

Treści w technologii 4K HFR były transmitowane na żywo za pośrednictwem satelity ASTRA 1M na pozycji 19,2°E i wyświetlane na ekranie OLED produkcji LG z wykorzystaniem prototypowego oprogramowania HFR. Goście konferencji mogli osobiście zetknąć się z technologią przyszłości i doświadczyć wysoce udoskonalonej jakości obrazu, jaką oferuje nowa generacja transmisji 4K HFR.

HFR to nowa technologia nadawania podnosząca jakość obrazu 4K Ultra HD poprzez zwiększenie liczby klatek na sekundę (fps) do 120, czyli maksymalnej wartości dla treści telewizyjnych (obecnie dostępna technologia wspiera 50 fps). Zwiększona liczba klatek na sekundę szczególnie sprawdza się w przypadku nadawania treści gdzie akcja toczy się wartko, na przykład w relacjach sportowych, zapewniając zbliżoną do rzeczywistej, wysoką płynność obrazu i eliminując zniekształcenia charakterystyczne dla konwencjonalnych telewizorów, takie jak rozmycie ruchu i drżenie obrazu.
 
Nie tylko producenci ekranów, tacy jak LG, lecz także światowi nadawcy i dostawcy treści przygotowują się do rozpoczęcia drugiego etapu rozwoju Ultra HD, opartego na specyfikacji DVB UHD-1 Phase 2, która uwzględnia technologię 4K HFR. Standard UHD-1 Phase 2 obejmuje również inne nowoczesne technologie, takie jak poszerzony zakres dynamiki obrazu (High Dynamic Range, HDR), czy dźwięk najnowszej generacji (Next-Generation Audio, NGA).

- Bardzo się cieszymy, mogąc zademonstrować skuteczność telewizora OLED firmy LG jako platformy dla 4K HFR oraz innych treści wysokiej jakości - skomentował Sam Kim, starszy wiceprezes i szef zespołu ds. planowania produktów telewizyjnych w LG Home Entertainment Company. - Firma LG dąży do zapewnienia konsumentom na całym świecie najnowocześniejszych technologii telewizyjnych. Aby w pełni zrozumieć potencjał technologii High Frame Rate, trzebazobaczyć ją na własne oczy. Oglądanie transmisji na żywo w technologii 4K HFR na telewizorze OLED za pośrednictwem satelity ASTRA to wspaniały przykład rozszerzania granic współczesnych technologii telewizyjnych.

- SES nieustannie rozwija Ultra HD, a SES Industry Days zawsze stanowiły doskonałą okazję do zaprezentowania nowych technologii telewizyjnych - mówi Thomas Wrede, wiceprezes ds. nowych standardów i technologii w SES. - Technologia szybkoklatkowa będzie ważnym krokiem naprzód w kierunku dalszego zwiększania jakości satelitarnych transmisji Ultra HD, w szczególności w sporcie i telewizyjnych relacjach na żywo. Nasza stała współpraca z LG Electronics ma duże znaczenie dla ustanowienia standardów nadawania w przyszłości i przecierania szlaku pionierskim technologiom telewizyjnym. Jesteśmy bardzo zadowoleni z możliwości wspólnej pracy z LG Electronics nad tak istotnymi kamieniami milowymi dla branży.

źródło: sat-charts.eu / SES

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:10
Pogoda
20:25
Ich czworo
22:10
Ziarno prawdy
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "Barwy szczęścia"
20:50
M jak miłość
21:40
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:50
Słowo na A
23:05
Słowo na A
Polsat
20:05
Salt
22:15
Bogowie ulicy
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Życie bez wstydu 5
22:30
Projekt Lady 2
23:30
Oko za oko