SES-15 na orbicie 5.00/52
SES-15 na orbicie

SES-15 na orbicie Pierwszy hybrydowy satelita SES zaoferuje nowe pojemności dla dostawców usług przesyłu danych oraz treści multimedialnych dla samolotów operując z nowej pozycji orbitalnej 129°E. Satelitę wyposażono także w system WAAS, który będzie służył do poprawy dokładność nawigacji satelitarnej GPS na terenie Stanów Zjednoczonych.
Powodzeniem zakończył się start rakiety Soyuz, która w czwartek 18 maja 2017 r. wyniosła na orbitę satelitę SES-15 z Europejskiego Centrum Kosmicznego w Kourou, na terenie Gujany Francuskiej. Hybrydowy satelita został zaprojektowany i wyprodukowany przez firmę Boeing i posiada on zarówno szerokie wiązki pasma Ku, jak również pojemności HTS (High Throughput Satellite) w pasmie Ku oraz Ka. Satelita został wyposażony w elektryczny system napędowy do przemieszczenia z orbity transferowej na geostacjonarną oraz dalszych manewrów orbitalnych.

Wyniesiony satelita zajmie nową pozycję orbitalną 129°W i posłuży zbudowaniu dodatkowego zasięgu na terenie Ameryki Północnej, Ameryki Łacińskiej oraz na Karaibach. Umożliwi to także dostarczanie satelitarnych usług komunikacyjnych na tym terenie dla klientów rządowych oraz z branży lotniczej i transportu morskiego oraz sieci VSAT. Rząd Stanów Zjednoczonych sfinansował także zainstalowany na pokładzie SES?15 system WAAS (Wide Area Augmentation System). Rozwiązanie to ma za zadanie wspierać system GPS w regionie obsługiwanym przez satelitę.
 
SES-15 to pierwszy hybrydowy satelita firmy SES, który został wyposażony w 16 transponderów pasma Ku (o szerokości odpowiadającej 36 MHz), a także pojemności HTS o przepustowości 10 GHz. Będzie to pierwszy z trzech hybrydowych satelitów szerokopasmowych i HTS, zapewniających zoptymalizowane i elastyczne pokrycie dla głównych światowych dostawców łączności i treści multimedialnych w czasie lotu.

W 2017 roku SES planuje wynieść jeszcze 4 satelity:

- SES-11 obejmie zasięgiem Amerykę Północną wraz z obszarem Hawajów, Meksyku i Karaibów i planowo zostanie wyniesiony na orbitę jeszcze w pierwszej połowie tego roku.
- SES-12 obsłuży odbiorców z regionu Azji i Pacyfiku, w tym Indii oraz Indonezji, a jego planowe wyniesienie ma się odbyć w drugiej połowie roku
- SES-14 będzie obsługiwał obie Ameryki i region północnoatlantycki, ma wejść do użytku w drugiej połowie roku.

GOVSAT-1, satelita wielozadaniowy, który będzie zapewniał usługi telekomunikacyjne dla rządów, planowo ma się znaleźć na orbicie do końca roku.

źródło: SES
SES-15 na orbicie

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2017-11-18
15:30 Piast Gliwice - Cracovia
15:30 Sandecja Nowy Sącz - Lech Poznań
18:00 Lechia Gdańsk - Wisła Płock
2017-11-19
15:30 Śląsk Wrocław - Arka Gdynia
18:00 Legia Warszawa - Górnik Zabrze
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:05
Pogoda
20:15
Komisarz Alex
21:10
Poltergeist
22:50
Mów mi Dave
TVP 2
20:05
The Voice of Poland 7
22:40
Miasto skarbów
23:35
Grupa specjalna "Kryzys"
Polsat
20:10
Madagaskar II
22:05
Tomasz Adamek - Fred Kassi
TVN
20:00
Mam talent 10
21:55
Pretty Woman