Zee One zadebiutuje w Polsce jeszcze w tym roku 5.00/52
Zee One zadebiutuje w Polsce jeszcze w tym roku

Zee One zadebiutuje w Polsce jeszcze w tym rokuIndyjski koncern medialny Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL) otwiera oddział w Polsce. Jeszcze w tym roku planowane jest uruchomienie kanału filmowo-rozrywkowego Zee One. Na stanowisko Country Managera / Business Head Poland powołano Pawła Kolasę.
Zee Entertainment Enterprises Limited (ZEEL) to jedna z wiodących firm branży rozrywkowej o zasięgu globalnym, wyspecjalizowana w produkcji i dystrybucji kontentu. Ze swoją bogatą ofertą - kanałów telewizyjnych, platform on-line oraz produkcji filmowych dociera do ponad 1 miliarda odbiorców na 5 kontynentach, w 171 krajach, w tym w USA, Kanadzie, Europie, Afryce, Azji, na Bliskim Wschodzie, Australii i Nowej Zelandii. W Europie kanały ZEEL obecne są m.in. w Wielkiej Brytanii, Irlandii, Holandii, Francji, Portugalii, Rosji, Niemczech i innych krajach. Realizując strategię rozwoju poprzez ekspansję na nowe rynki podjęto decyzję o otwarciu oddziału w Polsce. Jego zadaniem będzie tworzenie polskiej wersji filmowo-rozrywkowego kanału Zee One, podobnego do stacji, która latem 2016 roku wystartowała na rynku niemieckim.

- W ostatnich kilku latach skupiamy nasze wysiłki na poszerzaniu i umacnianiu pozycji na arenie międzynarodowej. Jesteśmy nadawcą 33 krajowych i 42 międzynarodowych kanałów telewizyjnych dystrybuowanych na całym świecie. Po starcie Zee One w Niemczech latem ubiegłego roku, chcemy wzmocnić naszą obecność w Europie Środkowej, a Polska to w tym rejonie rynek o największym potencjale - mówi Amit Goenka, ZEEL Chief Executive Officer , International Broadcast Business.

Zee One będzie kanałem o profilu filmowo-rozrywkowym, oferującym wysokiej jakości kontent telewizyjny prosto z Bollywood - obecnie największego zagłębia kinematograficznego na świecie. W ramówce Zee One znajdą się wysokobudżetowe filmy i seriale: filmy akcji, sensacyjne, thrillery, komedie czy musicale, ale także programy lifestylowe inspirowane bogatą kulturą Indii, poświęcone popularnym tematom, jak kulinaria, podróże czy joga. Nie zabraknie realizowanych w Polsce lokalnych produkcji. Ramówkę stacji, dopasowaną do lokalnego rynku tworzyć będzie polski zespół.

- Rozpoczynamy działalność w Polsce jako pierwsza indyjska firma rozrywkowa i nadawca telewizyjny. Wierzymy, że ten krok odegra kluczową rolę w rozwoju naszego biznesu w tej części Europy, nadając nowy wymiar ekspansji naszej firmy, zgodnie z mottem, które nam przyświeca: "Świat to moja rodzina" ("Vasudhaiva Kutumbakam") - wyjaśnia Neeraj Dhingra, ZEE Network Europe CEO.
 
Stanowisko Country Manager Zee One / Business Head Poland od 1 kwietnia objął Paweł Kolasa. Będzie odpowiadać za prowadzenie i rozwój biznesu w Polsce, raportując do Neeraja Dhingra, CEO Europe. Paweł Kolasa ma ponad 22-letnie doświadczenie w branży telewizyjnej. Zajmował się wprowadzaniem na rynek, marketingiem i rozwojem dystrybucji wielu kanałów tematycznych - początkowo w spółce CANAL + Cyfrowy (CYFRA+), a od 2010 roku jako Head of Affiliate Sales NBCUniversal, Inc.

- Jesteśmy przekonani, że Paweł Kolasa wniesie znaczącą wartość do naszej organizacji, dzięki bogatemu doświadczeniu, zarówno w zawieraniu strategicznych partnerstw z kluczowymi operatorami platform telewizyjnych i sieci kablowych, jak i w marketingu B2B. Przez 7 ostatnich lat zarządzał, tworzył i wdrażał strategię dystrybucyjną dla NBCUniversal, odnosząc sukcesy na bardzo konkurencyjnym rynku. Z radością witamy Pawła w rodzinie ZEEL i życzymy mu wielu kolejnych sukcesów - podkreśla Neeraj Dhingra, ZEE Network Europe CEO.

Zee Entertainment Enterprises Limited to indyjski koncern działający na globalną skalę w branży rozrywki. Prowadzi biznes na wielu polach: kanałów telewizyjnych, produkcji i dystrybucji kontentu rozrywkowego, kinematografii, oferty digital, teatru, life events & talent. Posiada w swojej ofercie 33 krajowe i 42 międzynarodowe stacje. Jest operatorem cyfrowych mediów, takich jak platforma Ditto TV, OZEE czy India.com. Dysponuje obszerną biblioteką zawierającą ponad 222 000 godzin telewizyjnych treści i prawa do ponad 3800 tytułów z najważniejszych wytwórni i z udziałem filmowych gwiazd. ZEEL jest pierwszą i jedyną firmą branży medialno-rozrywkowej, notowaną na giełdzie BSE 30 Index (SENSEX). Uruchomiona w 1995 roku, Zee Network Europe była pierwszą tego typu siecią rozrywkową z obszaru Azji Południowej. Od tamtej pory zyskała popularność i stała się synonimem południowoazjatyckiej rozrywki na najwyższym poziomie. Zee Network Europe nieustannie się rozwija, dostarczając widzom unikalne połączenie wysokiej jakości programów, dostosowanych lokalnie i innowacyjnych. Jako pionier we wszystkich rodzajach rozrywki, był dla wielu odbiorców źródłem jednych z najbardziej uwielbianych programów telewizyjnych. W 2007 roku Zee Network Europe rozszerzyła swoją obecność na Rosję, gdzie dociera do ponad 20 milionów gospodarstw domowych. W lipcu 2016 roku uruchomiono w Niemczech kanał Zee One, którego otwarcia dokonała gwiazda Bollywood Shah Rukh Khan.

Za sukcesem ZEEL stoi Grupa Essel, jedna z największych korporacji w Indiach, która prowadzi rozległą działalność w wielu branżach: medialnej i rozrywkowej, produkcji opakowań, usługach technologicznych, rozwoju infrastruktury i edukacji. Grupa rozpoczęła działalność w 1926 roku, jako firma handlowo-eksportowa. Z czasem przekształciła się w konglomerat będący symbolem pomysłowości i siły indyjskiej przedsiębiorczości. Dziś prowadzi biznesy na całym świecie i zatrudnia blisko 10 000 pracowników.

źródło: Zee
Zee One zadebiutuje w Polsce jeszcze w tym roku

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:10
Pogoda
20:25
Ojciec Mateusz
21:20
Sprawa dla reportera
22:20
Warto rozmawiać
23:25
Paryż - dni terroru
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:40
Dzięki Bogu już weekend
21:05
The Good Doctor
21:55
Zawiedziona
23:35
Lincz
Polsat
20:05
Brzydka prawda
22:05
Erin Brockovich
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Kuchenne rewolucje 14
22:30
Operacja Dunaj