Braun: TVP ze dużą stratą i przerostem zatrudnienia. TVP: tak nie jest 5.00/52
Braun: TVP ze dużą stratą i przerostem zatrudnienia. TVP: tak nie jest

Braun: TVP ze dużą stratą i przerostem zatrudnienia. TVP: tak nie jestW zeszłym tygodniu były prezes TVP Juliusz Braun skrytykował rządy Jacka Kurskiego w publicznej telewizji. Telewizja Polska nie pozostała dłużna i przygotowała odpowiedź.
Jak poinformował Juliusz Braun Telewizja Polska zeszły rok zamknęła stratą 180 mln złotych. Dodatkowo spadła oglądalność większości programów TVP, spadł zysk z reklamy, a mimo programu dobrowolnych odejść pracowników w TVP przybyło 47 nowych etatów. Informacje podane przez byłego prezesa Telewizji Polskiej pochodziły z raportu finansowego TVP za 2016 rok, który został przedłożony przez zarząd TVP dla członków Rady Mediów Narodowych.
 
Centrum Informacji TVP przygotowało ripostę do słów Brauna:

W związku z nieprawdziwymi informacjami medialnymi opartymi na wypowiedziach pana Juliusza Brauna, dotyczącymi stanu zatrudnienia i finansów TVP, Telewizja Polska S.A. oświadcza:

Nieprawdą jest, że pomimo wprowadzenia w 2016 roku Programu Dobrowolnych Odejść (PDO) zatrudnienie w Spółce wzrosło. PDO został zaoferowany pracownikom jesienią 2016 r.. W efekcie wprowadzenia programu w dniu 1 stycznia 2017 roku zatrudnienie w porównaniu do analogicznego okresu rok wcześniej zmniejszyło się o 7,4 %. Od początku bieżącego roku uzyskany w wyniku PDO wskaźnik zmniejszenia zatrudnienia utrzymuje się na stałym poziomie.

Ujemny wynik finansowy TVP za 2016r nie należał do najwyższych, jakie Spółka osiągała w ostatnich latach. Przypominamy, że w 2009 strata TVP przekroczyła 205 mln zł, a 2012 r. osiągnęła rekordowy poziom, prawie 219 mln zł.

Strata za 2016 r. wynika ze zmiany Ustawy o VAT, co obciążyło budżet Spółki kwotą blisko 50 mln zł, a której nie uwzględnił w prognozie finansowej poprzedni Zarząd. Dodatkowym wydatkiem był konieczny do przeprowadzenia program PDO, który kosztował TVP blisko 29,5 mln zł. Na stratę wpłynęła również konieczność odnowienia oferty programowej, zaniedbanej przez poprzednie Zarządy.

W 2016 r. TVP prowadziło restrukturyzację zatrudnienia, kosztową i organizacyjną, ale jednocześnie odbudowywała zubożoną ofertę programową, tak by móc konkurować ze stacjami komercyjnymi i wypełniać misję publiczną.

W okresie oczekiwania na wprowadzenie przez MKiDN zmian w systemie abonamentowym, nowa strategia TVP jest finansowana z pomocą źródeł pomostowych. Strategia ta przeciwdziała zastanej przez obecny Zarząd, wieloletniej degradacji TVP. Finanse Spółki ustabilizują się po wejściu w życie nowej ustawy abonamentowej.

Zła wola lub brak kompetencji Juliusza Brauna, członka Rady Mediów Narodowych, upoważnionej do otrzymywania m.in. sprawozdań finansowych TVP, skutkuje nierzetelnymi informacjami medialnymi obniżającymi wiarygodność TVP i RMN.


źródło: sat-charts.eu / TVP
Braun: TVP ze dużą stratą i przerostem zatrudnienia. TVP: tak nie jest

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:10
Pogoda
20:25
Ojciec Mateusz
21:20
Sprawa dla reportera
22:20
Warto rozmawiać
23:25
Paryż - dni terroru
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:40
Dzięki Bogu już weekend
21:05
The Good Doctor
21:55
Zawiedziona
23:35
Lincz
Polsat
20:05
Brzydka prawda
22:05
Erin Brockovich
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Kuchenne rewolucje 14
22:30
Operacja Dunaj