Sylwester Polsatu 2016 liderem w grupie 16-49 5.00/52
Sylwester Polsatu 2016 liderem w grupie 16-49

Sylwester Polsatu 2016 liderem w grupie 16-4910. jubileuszowa Sylwestrowa Moc Przebojów Katowice 2016 była najchętniej oglądanym sylwestrowym koncertem w grupie wiekowej 16-49, a noworoczny toast na antenach Polsatu, Polsatu 2 i Polsatu News wzniosło 4,2 mln widzów. Oznacza to, że sylwestrowy koncert Polsatu oglądał co trzeci Polak spędzający sylwestra przed telewizorem.

Plejada gwiazd sylwestrowego koncertu oraz energetyczny miks hitów z lat 80. i współczesnych porwał publiczność pod Spodkiem i przed telewizorami. Na placu Honorowym podczas Sylwestrowej Mocy Przebojów bawiły się dziesiątki tysięcy mieszkańców aglomeracji śląskiej. Średnio koncert w Polsacie i Polsacie 2 oglądało około 3,2 mln widzów. Świetny wynik znalazł swoje odzwierciedlenie w wysokich udziałach. Telewizja Polsat zanotowała 22 % udziałów wśród wszystkich badanych i aż 24 % w grupie komercyjnej. Udziały uwzględniające anteny Polsatu 2 i Polsatu News, które transmitowały koncert z Katowic są jeszcze bardziej imponujące. Trzy anteny wśród wszystkich badanych zgromadziły 23,5 % widowni, a w grupie komercyjnej 16-49 - 25,5 %. Na wielkiej multimedialnej scenie wystąpiły gwiazdy polskiej piosenki m.in: Beata Kozidrak i Bajm, Sylwia Grzeszczak, Ewa Farna, Zbigniew Wodecki, Golec uOrkiestra, Enej, Kamil Bednarek, IRA, Video, Boys, oraz zagraniczna gwiazda Thomas Anders - wokalista kultowego duetu Modern Talking, który przypomniał przeboje zespołu, przy których bawił się cały świat.

"Sylwestrowa Moc Przebojów" po raz drugi w historii zawitała do Katowic. Ponownie w samym centrum śląskiej metropolii, na placu Honorowym pod Spodkiem, bawiliśmy się najlepiej. Tysiące widzów pod sceną i miliony przed telewizorami tym razem tańczyły w rytmie przebojów z lat 80. z gwiazdami polskiej piosenki. Sylwestrowy koncert zaczęliśmy wyjątkowo. Mimo mroźnej aury gorące tancerki samby zabrały widzów do słonecznej Brazylii w rytmie hitu "Samba de Janeiro". Chwilę później sceną i publicznością niepodzielnie rządził Thomas Anders i jego Modern Talking Band. Dzięki wielkim przebojom "You?re My Heart, You?re My Soul" i "Cheri, Cheri Lady" znów poczuliśmy się jak na dyskotekowym parkiecie w latach 80. Tego wieczoru nie zamierzaliśmy jednak ani na moment zwalniać tempa. Publiczność pod sceną razem z Beatą Kozidrak i Bajmem wyśpiewała "Co mi panie dasz" i "Białą armię", zatańczyła z energetycznym Enejem do przebojów "Kamień z napisem love" i "Symetryczno-liryczną", oraz entuzjastycznie przyjęła Sylwię Grzeszczak, autorkę hitowej "Księżniczki" i nowego przeboju "Tamta dziewczyna". Po raz kolejny w cudowne lata 80. udaliśmy się za sprawą Zbigniewa Wodeckiego. Najpierw wokalista i muzyk przywołał wspomnienia z 1985 roku, kiedy na listach przebojów królowały "Chałupy Welcome to", by chwilę później już lirycznie w duecie z Natalią Szroeder przypomnieć swój inny wielki przebój "Z tobą chcę oglądać świat". Pierwszą część koncertu zakończył zespół, bez którego hitów trudno o dobrą sylwestrową zabawę. Bracia Łukasz i Paweł Golcowie i ich Golec uOrkiestra zgodnie z publicznością wyśpiewali refreny "Ścierniska" i "Słodyczy".
 

Najczęściej, bo aż czterokrotnie, na scenie w Katowicach gościł Thomas Anders, który wraz z Modern Talking sprzedał 120 milionów płyt, a jego hity królowały na listach przebojów w 30 krajach jednocześnie. Ze sceny popłynęły wielkie hity duetu: "Brother Louie", "Sexy Sexy Lover", "Atlantis Is Calling (S.O.S. For Love)" i "Geronimo?s Cadillac". Widzowie gorąco witali także promieniejącą i za każdym razem odmienioną Beatę Kozidrak, która oprócz starych hitów, tego wieczoru zaśpiewała również swoje dwie nowe piosenki - "Upiłam się tobą" i "Niebiesko - zielone". Do historii przejdzie zapewne duet jaki wokalistka stworzyła z Sylwią Grzeszczak wykonując wielki przebój Cher "If I Could Turn Back Time". Tanecznie w nowy rok weszliśmy dzięki rozgrzewającym przebojom Eneja, Grzegorza Hyżego, Eweliny Lisowskiej, Sarsy, rockowej IRY i zespołu Sami, a publiczność pod Spodkiem znów śpiewała z Adamem Asanowem i zespołem Piersi jedną z najpopularniejszych piosenek ostatnich lat - "Bałkanicę". Prawdziwy wulkan energii - tak pokazała się na scenie w Katowicach Ewa Farna. Jak zawsze mogliśmy też liczyć na Kamila Bednarka, który mocno rozgrzał zziębniętą publiczność najbardziej optymistycznym przebojem w swojej dyskografii "Chwile jak te". Podczas "Sylwestrowej Mocy Przebojów" niezapominany klimat lat 80. wielkimi hitami tamtej dekady przywołali Boysi, Blue Cafe, Michał Wiśniewski, Feel, Video, Natalia Szroeder , Piękni i Młodzi oraz Andrzej Cierniewski.

Wspólne z katowicką publicznością ostatnie sekundy starego roku odliczali prowadzący: Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Agnieszka Hyży, Aleksandra Szwed, Agnieszka Kaczorowska, Natalia Szroeder, Maciej Rock, Kamil Baleja i Robert Karpowicz z RMF FM oraz Robert Korólczyk i Bartosz Demczuk, czyli połowa Kabaretu Młodych Panów.

Noworoczne życzenia widzom złożył gospodarz wieczoru - prezydent Katowic Marcin Krupa. Nowy Rok powitaliśmy pokazem sztucznych ogni i przebojem Whithey Houston z 1987 roku "I Wanna Dance With Somebody", w wykonaniu Ewy Farnej.

Gospodarzami 10. "Sylwestrowej Mocy Przebojów 2016" były Miasto Katowice i Telewizja Polsat, organizatorem imprezy firma Music Company, zaś patronami medialnymi radio RMF FM i dziennik Fakt.

źródło: Polsat

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:25
Sport
20:30
Leśniczówka
21:00
Orły sportu
21:40
Kompania X
22:35
Wielka ucieczka
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "Barwy szczęścia"
20:55
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:05
Najbrzydszy samochód świata
Polsat
20:05
Ślad
21:05
Ślad
22:05
Déj? vu
TVN
20:10
Doradca smaku 9
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Diagnoza 3
22:30
Kuba Wojewódzki 13
23:30
Superwizjer