MUX-3: TVP INFO w HD. Brak odbioru? - zobacz jak wyszukać kanał po zmianie parametrów 5.00/52
MUX-3: TVP INFO w HD. Brak odbioru? - zobacz jak wyszukać kanał po zmianie parametrów

MUX-3: TVP INFO w HD. Brak odbioru? - zobacz jak wyszukać kanał po zmianie parametrów Od 30 września 2016 roku TVP INFO w ramach naziemnej telewizji cyfrowej dostępne jest wyłącznie w wersji HD. Zmiana ta u niektórych odbiorców może wymagać ponownego wyszukania kanału.
Przełączenie TVP INFO z wersji SD do wersji HD nastąpiło o godzinie 1:00 w nocy z 29 na 30 września. Niestety sprawdziło się to, co poddawaliśmy w wątpliwość czyli jakość nowego kanału. W HD mamy tylko logotyp oraz jeden z elementów graficznych. Główna belka z napisami czy treść wizyjna programów kręconych w studiu na Placu Powstańców w Warszawie jest upscalowana z wersji SD, co objawia się nieostrym obrazem w stosunku do pozostałych elementów graficznych. Dodatkowo widać, że elementy obrazu nadawane oryginalnie w SD i HD nie do końca są ze sobą dopasowane (na zapie widać to pomiędzy prostokątem z napisem "POWTÓRKA" a logo stacji - mamy biały odstęp). W HD zobaczymy jeszcze reklamy oraz jingle stacji.

Parametry techniczne kanału, jak i jego identyfikacja, podczas pierwszych godzin emisji upscalowanej wersji się nie zmieniła. Kanał nadal dostępny jest na tych samych PIDach oraz z tym samym numerem LCN (34). Poprawiono przepływność bitową przeznaczoną na TVP INFO, aktualnie wynosi ona ~3,5 Mb/s. Zmieniono parametry techniczne związane z obrazem (zwiększono rozdzielczość z 704x576 do 1920x1080 oraz zmieniono profil kodeka AVC).
 
Niewykluczone, że w przypadku niektórych odbiorników wymagane będzie ponowne wyszukanie kanałów aby nadal móc odbierać TVP INFO.

W tym celu w menu odbiornika (wchodzimy z reguły przyciskiem "menu"): znajdujemy zakładkę "ustawienia" (ang. "settings"), wyszukujemy opcję "skanowanie" lub "wyszukiwanie programów" lub "strojenie" lub "tunning" (nazwa może się różnić w zależności od urządzenia), upewniamy się, że jest zaznaczona opcja "odbiór naziemny" lub "telewizja naziemna" lub "DVB-T".
Jest to bardzo ważne, jeżeli odbiornik poza odbiorem naziemnym obsługuje większą liczbę trybów (np. satelitarny, kablowy), zatwierdzamy uruchomienie skanowania (przeszukiwania pasma), przy czym z reguły wymagane jest dodatkowe potwierdzenie, odczekujemy kilka-kilkanaście minut, aż zakończy się skanowanie pasma (w tym czasie na ekranie z reguły pojawia się pasek postępu).

Osoby bardziej zaawansowane w obsłudze tunera DVB-T mogą zaoszczędzić swój czas i przeskanować tylko wybrany kanał lub częstotliwość, na której emitowany jest MUX-3 zawierający TVP INFO HD. Listę częstotliwości tego multipleksu znaleźć można pod tym adresem: lista nadajników MUX-3.

Przypomnijmy, że dostęp do TVP INFO straciły jednocześnie osoby, które korzystają ze starych odbiorników DVB-T (np. stare modele tunerów Opticum) oraz wykorzystujących w swoich telewizorach moduły transkodujące z H.264 do MPEG-2. Jeżeli odbiornik nie wspiera profilu High kodeka AVC usłyszymy tylko ścieżkę dźwiękową TVP INFO.

źrodło: sat-charts.eu
MUX-3: TVP INFO w HD. Brak odbioru? - zobacz jak wyszukać kanał po zmianie parametrów

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2017-12-15
18:00 Korona Kielce - Piast Gliwice
18:00 Cracovia - Wisła Kraków
2017-12-16
15:30 Pogoń Szczecin - Arka Gdynia
18:00 Sandecja Nowy Sącz - Lechia Gdańsk
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Sport
20:02
Warto rozmawiać - zapowiedź
20:10
Pogoda
20:25
Ojciec Mateusz
21:20
Sprawa dla reportera
22:10
Warto rozmawiać - zapowiedź
22:20
Warto rozmawiać
23:25
W oczekiwaniu na przeszczep
TVP 2
20:05
Barwy szczęścia
20:40
Dzięki Bogu już weekend
21:05
The Good Doctor
21:55
Grupa specjalna "Kryzys"
22:55
Czarny Czwartek. Janek Wiśniewski padł
Polsat
20:10
Burleska
22:45
Azyl
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Kuchenne rewolucje 14
22:30
Jeszcze raz