TVP INFO HD od 30 września 2016 5.00/52
TVP INFO HD od 30 września 2016

TVP INFO HD od 30 września 2016W ostatnim dniu września uruchomiony ma zostać przekaz TVP INFO w wysokiej rozdzielczości w ramach naziemnej telewizji cyfrowej.
Jak informowaliśmy, Telewizja Polska cały czas jest w trakcie uruchamiania wersji HD informacyjnego kanału TVP INFO. Według najnowszych zapowiedzi emitowanych na antenie stacji jej przekaz w HD pojawić ma się już w nocy z 29 na 30 września. Zgodnie z zapowiedziami stacja trafi na MUX-3 naziemnej telewizji cyfrowej i zastąpi wersję SD TVP INFO.

Według zapowiedzi Telewizji Polskiej w pierwszych miesiącach TVP INFO HD będzie upskalowane z wersji SD. Na pełne nadawanie w wysokiej rozdzielczości będziemy musieli poczekać do stycznia 2017 roku.
 
Informacja Telewizji Polskiej na temat startu TVP INFO HD:

Informujemy, że w nocy z dnia 29 na 30 września 2016 r. nastąpi zmiana w emisji programu TVP INFO w naziemnej telewizji cyfrowej DVB-T.

W przypadku pojawienia się problemu z prawidłowym odbiorem programu TVP INFO należy:

- Skorzystać z podpowiedzi pojawiających się na ekranie.
- W przypadku braku jakichkolwiek komunikatów - proszę przełączyć się na inny program za pomocą przycisków nawigacyjnych na pilocie, a następnie wybrać program TVP INFO.
- Jeśli problem z odbiorem TVP INFO nadal występuje ? należy wyłączyć i ponownie włączyć odbiornik telewizyjny (telewizor lub dekoder).
- Jeśli mimo tego problem nadal występuje ? należy przeprowadzić proces instalacji zgodnie z instrukcją obsługi urządzenia odbiorczego.

Przestrojenie odbiornika telewizyjnego jest prostą czynnością, która nie powinna trwać dłużej niż ok. 10-15 minut, ale poszczególne jej kroki mogą się nieco różnic w zależności od urządzenia. Piloty zdalnego sterowania mogą mieć odmienny układ przycisków, dlatego w przypadku jakichkolwiek wątpliwości najlepiej zajrzeć do instrukcji.

W większości pilotów zdalnego sterowania do nawigacji po menu oraz wyboru poszczególnych opcji służą przyciski "lewo", "prawo", "góra", "dół", rozmieszczone w formie krzyża ze środkowym przyciskiem służącym do potwierdzenia wyboru (oznaczonym "OK" lub "enter").

W menu odbiornika (wchodzimy z reguły przyciskiem "menu"):
znajdujemy zakładkę "ustawienia" (ang. "settings"),
wyszukujemy opcję "skanowanie" lub "wyszukiwanie programów" lub "strojenie" lub "tunning" (nazwa może się różnić w zależności od urządzenia),
upewniamy się, że jest zaznaczona opcja "odbiór naziemny" lub "telewizja naziemna" lub "DVB-T". Jest to bardzo ważne, jeżeli odbiornik poza odbiorem naziemnym obsługuje większą liczbę trybów (np. satelitarny, kablowy),
zatwierdzamy uruchomienie skanowania (przeszukiwania pasma), przy czym z reguły wymagane jest dodatkowe potwierdzenie,
odczekujemy kilka-kilkanaście minut, aż zakończy się skanowanie pasma (w tym czasie na ekranie z reguły pojawia się pasek postępu),
i gotowe!

źródło: TVP
TVP INFO HD od 30 września 2016

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2017-04-24
18:00 Piast Gliwice - Jagiellonia Białystok -
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Sport
20:10
Kroniki CCC
20:14
Kronika - Orlen Warsaw Marathon
20:20
Pogoda
20:25
Wojenne dziewczyny
21:25
Młodzi lekarze 2
22:20
Dla ciebie wszystko
TVP 2
20:05
Mumia
22:15
Głodne kawałki
23:10
Kamerdyner
Polsat
20:05
Kabaret na żywo
22:05
Wojna żeńsko-męska
TVN
20:00
MasterChef Junior 2
21:35
Thor
23:45
Mroczny Rycerz powstaje