SGT partnerem technologicznym BBC Worldwide 5.00/52
SGT partnerem technologicznym BBC Worldwide

SGT partnerem technologicznym BBC WorldwideSGT S.A., lider rynku usług telewizyjnych oferowanych operatorom ISP w Polsce i partner technologiczny dla tradycyjnych operatorów kablowych, nawiązał współpracę z BBC Worldwide Polska. Nadawca będzie korzystał z usługi transkodowania dla kanałów BBC Brit i BBC Earth.

BBC Worldwide należy do głównego brytyjskiego publicznego nadawcy radiowo-telewizyjnego BBC. Obecnie na rynku polskim dostępne są następujące kanały z portfolio BBC Worldwide: BBC HD, BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, CBeebies, BBC World News (kanał w języku angielskim). Dwa z nich, BBC Brit i BBC Earth nadawca transmituje dziś wyłącznie w rozdzielczości HD.

Różnorodność dekoderów sprawia jednak, że nie wszystkie urządzenia odbierają kanały w tym standardzie. Aby zatem umożliwić każdemu abonentowi dostęp do obu kanałów, nadawca podpisał umowę technologiczną w zakresie transkodowania z SGT S.A. Firma odpowiada za transkodowanie BBC Brit i BBC Earth ze standardu HD (H.264) do standardu SD (MPEG-2).

Usługa transkodowania w SGT S.A. to w pełni zintegrowany sprzętowy system, który pozwala na przekodowanie wielu sygnałów z dowolnego źródła i formatu w czasie rzeczywistym oraz przesyłu do punktów odbioru. W tym przypadku usługa umożliwia skalowanie w czasie rzeczywistym HD do SD, zachowując przy tym proporcje obrazu oraz paletę kolorów.
 

SGT S.A. jest również odpowiedzialna za techniczną dystrybucję sygnału za pośrednictwem łączy światłowodowych do operatorów kablowych.

- Współpraca z tak poważnym podmiotem, jakim jest BBC to dla nas jednocześnie sukces i ogromne wyzwanie. Cała nasza infrastruktura sprzętowa jest przygotowana w taki sposób, aby sprostać wysokim wymaganiom naszych Partnerów. To właśnie gwarancja bardzo wysokiego poziomu SLA oraz zaplecze techniczne z "najwyższej półki" były naszymi głównymi atutami w rozmowach z BBC - mówi Arkadiusz Kudela, dyrektor ds. rozwoju w SGT S.A.

SGT S.A., poza współpracą z nadawcami, w ramach swoich usług technologicznych wspiera operatorów kablowych w ich rozwoju, oferując dostęp do strumieni multicastowch z kanałami telewizyjnymi, systemów warunkowego dostępu Verimatrix i CryptoGuard oraz serwisu EPG.

Tworzy produkty dla operatorów, którzy poszukują rentownego modelu biznesowego dla świadczenia usług telewizji cyfrowej z zachowaniem własnej marki i identyfikacji produktowej.

źródło: SGT S.A.

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:30
Leśniczówka
20:55
"Zniewolona". Kulisy
21:05
Zniewolona
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Ocaleni
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "M jak miłość"
20:55
M jak miłość
21:50
Lepsza połowa
22:25
Zainwestuj w marzenia 2
22:35
Tylko jedno spojrzenie
23:40
Summa
Polsat
20:10
Prometeusz
22:50
Vice: Korporacja zbrodni
TVN
20:10
Doradca smaku 11
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Specjalista
23:50
Superwizjer