Testy DVB-T2 Ultra HD w Warszawie od lipca 5.00/52
Testy DVB-T2 Ultra HD w Warszawie od lipca

Testy DVB-T2 Ultra HD w Warszawie od lipcaJak nieoficjalnie dowiedział się serwis sat-charts.eu, Telewizja Polska wraz z operatorem Emitel w lipcu planuje uruchomić testową emisję multipleksu w standardzie DVB-T2 z zawartością Ultra HD 4K.
Testowy multipleks w standardzie DVB-T2 ma zostać uruchomiony na początku lipca 2015 roku. Wcześniej testy planowano rozpocząć w kwietniu oraz czerwcu br.

Na multipleksie znaleźć ma się jeden kanał telewizyjny nadawany w rozdzielczości 4K i zakodowany za pomocą kodeka HEVC (H.265). Celem testów ma być sprawdzenie technicznych możliwości emisji kanałów telewizyjnych w rozdzielczości 4K w naziemnej telewizji cyfrowej oraz kodowania wideo na żywo za pomocą kodeka HEVC.

Przekaz dostępny ma być na kanale 7. (VHF, szerokość kanału 7 MHz) z nadajnika w Raszynie. Testowa emisja w DVB-T2 ma być prowadzona do końca miesiąca.
 
Przypomnijmy, że poprzednie testy DVB-T2 prowadzone były w 2013 roku z nadajnika na Pałacu Kultury i Nauki. Wówczas na multipleksie znalazły się wszystkie kanały TVP dostępne na MUX-3. Dodatkowo rok temu w Telewizji Polskiej prowadzono wewnętrzne testy emisji materiałów w 4K.

Więcej: Telewizja Polska po testach transmisji 4K


źródło: inf. wł. sat-charts.eu
Testy DVB-T2 Ultra HD w Warszawie od lipca

Pozostałe informacje


Komentarze ():