To koniec TVR? Nadawca w stanie upadłości

To koniec TVR? Nadawca w stanie upadłościWarszawski Sąd Rejonowy ogłosił upadłość spółki TVR, nadawcy kanału TVR. Osoby z kierownictwa stacji zaprzeczają, że to koniec emisji tej telewizji.

Warszawski Sąd Rejonowy ogłosił upadłość spółki TVR pod koniec maja oraz zarządził likwidację majątku firmy.

Od początku roku TVR nie produkuje nowych programów a aktualna ramówka stacji oparta jest na powtórkach i pasmach muzycznych. W sieci pojawiają się też doniesienia, że nadawca nie wypłacił wielu pracownikom zaległych pensji.

Dominik de Virion, wiceprezes zarządu TVR, w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl zapewnił, że telewizja będzie nadal nadawana. - Kanał jest dostępny w sieciach kablowych i nie jest planowane jego wyłączenie - powiedział.
 

Przypomnijmy, że we wrześniu 2014 roku TVR zaprzestał emisji satelitarnej. Kanał został wyłączony z pojemności Cyfrowego Polsatu, ale nadawca zapowiadał jego powrót na satelitę.

Więcej: Definitywny koniec TVR HD na satelicie?


Dodatkowo przez kilka ostatnich dni strona kanału (www.tvr24.pl) nie była dostępna. Wczoraj ją przywrócono, ale ostatnia nowa treść pochodzi z kwietnia br. Podobnie nie jest aktualizowany fanpage stacji na portalu społecznościowym Facebook. W kwietniu br. pojawiły się pogłoski jakoby emisja kanału miałaby zostać zawieszona w maju, co stacja szybko zdementowała.

Więcej: TVR zakończy nadawanie w maju?


Teraz zakończenie nadawania przez TVR wydaje się bardzo realne.

Postanowieniem Sądu Rejonowego dla m.st. Warszawy w Warszawie, X Wydział Gospodarczy dla spraw Upadłościowych i Naprawczych, z dnia 29 maja 2015 r. w sprawie o sygnaturze akt X GU 425/15 została ogłoszona upadłość TVR Sp. z o.o. w upadłości likwidacyjnej z siedzibą w Warszawie, al. 3 Maja 2 lok. 29, 00-391 Warszawa, obejmująca likwidację majątku upadłego.
Wzywa się wierzycieli upadłego do zgłaszania wierzytelności w terminie 1 (jednego) miesiąca od dnia ukazania się niniejszego obwieszczenia o ogłoszeniu upadłości w „Monitorze Sądowym i Gospodarczym” oraz praw i roszczeń osobistych ciążących na nieruchomościach należących do upadłego, jeżeli nie zostały ujawnione przez wpis w księdze wieczystej, do ich zgłoszenia w terminie 1 (jednego) miesiąca od daty ukazania się obwieszczenia pod rygorem utraty prawa powoływania się na nie w postępowaniu upadłościowym.
Na Sędziego komisarza Sąd wyznaczył SSR Annę Żuławę, zaś na syndyka Karolinę Klunder.
Zgłoszenia wierzytelności należy dokonać z podaniem sygnatury akt X GUp 241/15, w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, na ręce Sędziego komisarza nadzorującego postępowanie upadłościowe.


źródło: sat-charts.eu / WSR / wirtualnemedia.pl
To koniec TVR? Nadawca w stanie upadłości

Pozostałe informacje


Komentarze ():