Polskie Radio dla Seniorów od stycznia 2016?

Polskie Radio dla Seniorów od stycznia 2016?Polskie Radio planuje uruchomić, zapowiadaną od pewnego czasu, stację dla seniorów. Nowy kanał ma ruszyć na początku przyszłego roku.

Obecnie trwają prace nad ostateczną koncepcją radia. - Chcielibyśmy informować o tym, co się dzieje, w sposób przystępny dla osób starszych - powiedział "Presserwisowi" Andrzej Siezieniewski, prezes Polskiego Radia. I dodaje: - Myślę, że powoli kończy się czas rozgłośni uniwersalnych, choć to jeszcze potrwa wiele lat. Nadchodzi czas stacji adresowanych do konkretnych osób - uważa prezes Siezieniewski. Wcześniej stacja była zapowiadana pod roboczymi nazwami jako Radio Retro i Radio Senior.

W planach pozostaje uruchomienie kanału edukacyjnego, ale start stacji nie jest do końca pewny. - Chcieliśmy zrobić edukacyjne Radio Eureka, popularyzujące naukę: od filozofii, religii, po technologie. To trudne wyzwanie, rozważane są też inne pomysły - wyjaśnia Andrzej Siezieniewski. Jednym z nich jest rozgłośnia o tematyce turystycznej, sportowej i motoryzacyjnej.
 

Nowe kanały docelowo pojawić się mają na multipleksie cyfrowego radia DAB+. Przypomnijmy, że na początku kwietnia br. zasięg DAB+ poszerzył się o kolejne obszary.

DAB+: Cyfrowe radio startuje w kolejnych miastach


Natomiast 1 kwietnia 2015 uruchomiono nowy, cyfrowy kanał Polskiego Radia - Polskie Radio Dzieciom.

Ruszyło Polskie Radio Dzieciom


źródło: Press

Pozostałe informacje


Komentarze ():