DAB+: Ruszyło Polskie Radio Dzieciom 5.00/52
DAB+: Ruszyło Polskie Radio Dzieciom

DAB+: Ruszyło Polskie Radio DzieciomPolskie Radio Dzieciom to nowy program Polskiego Radia. Rozpoczął nadawanie już dziś. Na antenie pojawią się audycje dedykowane najmłodszym: programy edukacyjne, rozrywkowe i takie, które będą rozwijać kreatywność maluchów. W ramówce nie zabraknie też magazynów parentingowych skierowanych do rodziców.
- Rozgłośnia wypełni lukę na rynku radiowym, który w ofercie nie ma propozycji dla dzieci. Polskie Radio Dzieciom to alternatywa dla innych form rozrywek, doskonałe źródło wiedzy i zabawy dla całej rodziny - przekonywała Dominika Sygiet-Seńczyszyn, sekretarz redakcji.

Polskie Radio Dzieciom, to kolejny program w ofercie Polskiego Radia, którego można słuchać w technologii cyfrowej DAB+. Ramówka nowego radia powstała pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej i przy udziale ponad 500 placówek edukacyjno-wychowawczych. - Audycje mają uczyć, bawić, integrować rodzinę i bezpiecznie towarzyszyć dzieciom każdego dnia - opowiadała w Polskim Radiu 24 sekretarz redakcji.
 
Audycje są przeznaczone przede wszystkim dla tych dzieci, które nie ukończyły jeszcze ósmego roku życia. - Program jest dopasowany do potrzeb najmłodszych i stanowi uzupełnienie do tego, czego dzieci uczą się w przedszkolu - zapewniają twórcy Polskiego Radia Dzieciom. Na antenie do wspólnego poznawania świata zaproszą pacynki, zarówno te dobrze znane - jak Kulfon i Monika, jak i te, które dopiero będą zdobywać sympatię małego słuchacza: Smok Adaś i Miś Michaś. W role postaci wcielą się znani i lubiani aktorzy: Janusz Zadura i Wojciech Supiński.

Radio ruszyło 1 kwietnia. Od dziś Polskie Radio zwiększa także zasięg nadawania cyfrowego. Obecnie odbieranie cyfrowego sygnału DAB+ jest możliwe w 10 miastach. Teraz dołączyło do nich kolejnych sześć: Białystok, Koszalin, Lublin, Olsztyn, Rzeszów i Zielona Góra. Krzysztof Łuszczewski, dyrektor Centrum Rozwoju Radiofonii Cyfrowej Polskiego Radia podkreśla, że dzięki temu cyfrowe radio docierać będzie do prawie 60 procent ludności naszego kraju.

Nadajniki DAB+


1 października 2013 roku Polskie Radio pierwsze w Polsce i w tej części Europy rozpoczęło nadawanie w jakości cyfrowej. Dotąd cyfrowy sygnał odbierany był przez mieszkańców Warszawy, Katowic, Opola, Łodzi, Szczecina, Wrocławia, Gdańska, Kielc, Krakowa i Poznania. Zakończenie procesu cyfryzacji planowane jest na rok 2020. Wówczas dzięki nadajnikom cyfrowym programy Polskiego Radia odbierane będą na terenie całej Polski.

źródło: Polskie Radio
DAB+: Ruszyło Polskie Radio Dzieciom

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2018-05-21
18:00 Górnik Zabrze - Wisła Kraków
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Sport
20:15
Alarm!
20:35
Śmierć rotmistrza Pileckiego
22:00
Warto rozmawiać
23:05
Splendor Festiwalu Filmowego w Cannes
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "Barwy szczęścia"
20:50
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:50
Za marzenia
22:50
Tylko jedno spojrzenie
23:50
CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas 14
Polsat
20:10
Deadpool
22:35
Korpus weteranów
TVN
20:10
Doradca smaku
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Projekt Lady 3
22:30
Sekrety lekarzy 4
23:30
Zapowiedź