DAB+: przydział częstotliwości dla poszczególnych regionów (plan kanałów radia cyfrowego) 5.00/52
DAB+: przydział częstotliwości dla poszczególnych regionów (plan kanałów radia cyfrowego)

DAB+: przydział częstotliwości dla poszczególnych regionów (plan kanałów radia cyfrowego)Prezentujemy podział częstotliwości na których będą nadawane multipleksy cyfrowego radia DAB+ (multipleks 1, multipleks 2 i multipleks 3).

Multipleksy radia cyfrowego w standardzie DAB+ nadawane mają być w paśmie III VHF (tj. 174 MHz - 230 MHz).

Dla emisji multipleksów DAB+ Pasmo III podzielono na 41 bloków, każdy o szerokości 1,536 MHz. Aby zapoznać się z dokładnym rastrem częstotliwościowym pasma III VHF dla DAB+ (nr kanału i odpowiadająca mu częstotliwość środkowa) zapraszamy do skorzystania z linku zamieszczonego poniżej.

Więcej: Raster częstotliwościowy kanałów DAB+ (pasmo VHF)

 

Docelowo w ramach cyfrowego radia dostępne mają być trzy multipleksy (DAB1, DAB2 oraz DAB3). Aktualnie uruchamiany jest multipleks trzeci na którym znajdują się kanały nadawane przez Polskie Radio.

Urząd Komunikacji Elektronicznej udostępnił już plan zagospodarowania dla tych trzech multipleksów. Przydział kanałów dla wszystkich przewidzianych obszarów prezentujemy poniżej.



źródło: UKE / sat-charts.eu
DAB+: przydział częstotliwości dla poszczególnych regionów (plan kanałów radia cyfrowego)

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
2018-09-23
15:30 Śląsk Wrocław - Piast Gliwice
18:00 Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Pogoda
20:05
Sport
20:10
Drogi wolności
21:15
Rolnik szuka żony 5
22:15
Nasza niepodległa 1918-2018
23:50
Dla ciebie wszystko
TVP 2
21:50
Oszukana
Polsat
20:05
W rytmie serca
21:05
Kabaret na żywo według Paranienormalnych
23:05
Ślad
TVN
20:00
MasterChef 7
21:30
Pułapka
22:35
Oszukać przeznaczenie III