Podsumowanie: grudzień 2014 5.00/52
Podsumowanie: grudzień 2014

Podsumowanie: grudzień 2014
Przeczytaj o czym pisaliśmy w grudniu 2014. Wybraliśmy najciekawsze i najważniejsze wydarzenia tego miesiąca.

Grudzień 2014


Oficjalnie: FOX Comedy zadebiutuje w Polsce

Z dniem 16 stycznia 2015 r. kanał FOX Life przekształci się w FOX Comedy. FOX Comedy, kanał z oferty rozrywkowej FOX International Channels (FIC) zastąpi u polskich operatorów obecny od 2007 roku kanał FOX Life.

Ezoteryczny iPol TV już nadaje (parametry)

1 grudnia 2014 roku rozpoczęto nadawanie nowego polskiego kanału telewizyjnego. iPol TV ma prezentować programy o tematyce ezoterycznej.

3sat świętuje 30. urodziny

Niemieckojęzyczna telewizja 3sat w dniu 1 grudnia br. obchodzi 30. urodziny.

Zimowe nowości na kanałach TVP

Prawie 20 nowości znajdą widzowie w sezonie zimowym, czyli od grudnia do lutego, w ofercie TVP, choć tradycyjnie nadawcy telewizyjni głównie wtedy decydują się na emisję powtórek. Na przykład TVP1 wprowadzi kilka nowych seriali, TVP2 - pasmo hitów animacji dla całej rodziny, TVP Historia - nowy program Bogusława Wołoszańskiego, TVP Kultura - program Antoniego Libery o sztuce, a TVP Regionalna - magazyn dla narciarzy.

FOKUS TV wyróżniony w konkursie Eutelsat TV AWARDS 2014

FOKUS TV otrzymał wyróżnienie w kategorii "Lifestyle" w prestiżowym konkursie Eutelsat TV Awards 2014. Jury doceniło pomysł i wprowadzenie kanału.

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej w latach 2015 i 2017 w TVP

Telewizja Polska nabyła prawa do mistrzostw świata w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn w 2015 i 2017 roku.

Eutelsat 9B w przyszłym roku na pozycji 9°E (mapy zasięgu)

Operator satelitarny Eutelsat planuje w przyszłym roku umieścić na pozycji 9°E kolejnego satelitę. Eutelsat 9B ma zostać wyniesiony na orbitę w drugim kwartale 2015 roku.

KabelKiosk z dwoma nowymi kanałami (foto)

1 grudnia 2014 roku oferta niemieckiej platformy KabelKiosk została wzbogacona o dwa nowe kanały: Stingray Lite TV oraz Fix & Foxi.

Odświeżone strony internetowe TVP (foto)

1 grudnia 2014 roku strony Telewizji Polskiej zyskały nowy wygląd.

H2 HD i Lifetime HD w Cyfrowym Polsacie

W wyniku rozszerzenia współpracy z firmą medialną A+E Networks oferta programowa Cyfrowego Polsatu zostanie wzbogacona o dwa nowe kanały tematyczne w jakości HD - H2 HD oraz Lifetime HD. Obie stacje rozpoczną emisję na platformie 3 grudnia br. i znajdą się w jednym z najpopularniejszych pakietów, Familijnym Max HD.

TVP: płacisz abonament - masz dostęp do VOD

Telewizja Polska przygotowuje nową usługę VOD - Strefę Widza. Dostęp do niej będą miały osoby opłacające abonament radiowo-telewizyjny.

Eurowizja 2015: nowe logo, wracają Czechy

Austriacka telewizja ORF opublikowała logo, które towarzyszyć będzie podczas jubileuszowego, 60. Konkursu Piosenki Eurowizji w 2015 roku. Poznaliśmy także kolejne kraje, które wezmą udział w przyszłorocznym konkursie.

Polsat Media najlepszym biurem reklamy TV w 2014 roku w Polsce

W corocznym badaniu przeprowadzonym przez redakcję Media i Marketing Polska, Polsat Media zostało najwyżej ocenionym biurem reklamy spośród wszystkich biur reklamy telewizyjnej działających na polskim rynku.

Rosyjska platforma Raduga TV kończy działalność

5 grudnia 2014 roku planowane jest zakończenie świadczenia usług przez rosyjską platformę Raduga TV.

H2 HD i Lifetime HD w ofercie nc+

Oferta platformy nc+ została wzbogacona o dwa nowe kanały firmy medialnej A+E Networks - H2 oraz Lifetime, oba będą emitowane w jakości HD. Kanał H2 - nowy kanał popularnonaukowy - zarówno jak kanał Lifetime HD - nowy inspirujący i angażujący kanał rozrywkowy dla kobiet - rozpoczną emisję 3 grudnia.

Religia.tv kończy nadawanie

Tylko do 31 stycznia 2015 roku będzie dostępny kanał religia.tv.

Fine Living Network od 2015 roku w Polsce

Wkrótce na polskim rynku zadebiutuje nowy kanał od Scripps Networks Interactive.

nc+go TV nowym serwisem VOD platformy nc+

Platforma nc+ po raz kolejny wzbogaca swoje usługi. Najnowszą propozycją w ofercie jest serwis VOD dostępny na dekoderach: nc+go TV. Umożliwi on abonentom nc+ dostęp do jeszcze szerszej oferty programów na życzenie oraz najlepszych pozycji z anten kanałów platformy nc+.

Znamy nowe parametry TVP Polonia na 13°E

TVP Polonia w połowie grudnia br. pojawi się na nowym transponderze - dowiedział się serwis sat-charts.eu.

Plansza TVP Polonia na nowych parametrach (foto)

Nieco wcześniej niż zapowiadano, bo już 5 grudnia br., uruchomiono przekaz planszy z komunikatem dotyczącym startu TVP Polonia z nowej częstotliwości.

Wystartowała Strefa Widza TVP. Co w ofercie?

Telewizja Polska uruchomiła nowy serwis VOD. Dostęp do niego zyskają osoby opłacające abonament RTV.

UKE: wyniki konkursu na 5 multipleksów lokalnych

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił wyniki konkursu na pięć rezerwacji częstotliwości z zakresu 470-790 MHz wykorzystywanych w służbie radiokomunikacyjnej radiodyfuzyjnej na obszarach rezerwacji: Świdnica/Wrocław, Gorzów Wielkopolski 2, Zielona Góra 1, Głogów/Legnica/Lubin oraz Jelenia Góra 1.

KRRiT powołała nowe rady programowe TVP, Polskiego Radia i TVP Polonia

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji powołała nowe rady programowe Telewizji Polskiej, Polskiego Radia i TVP Polonia. Zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji do 15 osobowych rad programowych mediów publicznych powoływanych przez KRRiT dziesięciu członków wskazują ugrupowania parlamentarne, a pięciu sama Krajowa Rada.

BBC Earth: co w ramówce?

4 grudnia BBC Worldwide zaprezentowało ramówkę BBC Earth - nowego kanału debiutującego w Polsce 1 lutego 2015 r.

BBC Brit: co w ramówce?

4 grudnia BBC Worldwide zaprezentowało ramówkę BBC Brit - nowego kanału debiutującego w Polsce 1 lutego 2015 r.

Startuje wrocławski 71news (foto)

Na grudzień zapowiedziano start nowej telewizji 71news. Kanał będzie dostępny w sieciach kablowych na terenie Dolnego Śląska.

TTV w pierwszej dziesiątce w grupie komercyjnej

Telewizja TTV po raz pierwszy znalazła się wśród dziesięciu najchętniej oglądanych kanałów telewizyjnych w grupie komercyjnej.

TV Puls: wzrost oglądalności w listopadzie

W listopadzie 2014 roku kanał TV Puls pierwszy raz w swojej historii osiągnął 4% udziału w rynku telewizyjnym (SHR, 16-49). W omawianym miesiącu swój rekord pobiła też Telewizja Puls jako nadawca, a wyemitowany 30 listopada film "Battleship: Bitwa o Ziemię" zanotował największą oglądalność w historii TV Puls.

IDMnet Broker TV poszerza portfolio o Stars.TV

Od stycznia 2015 roku stacja muzyczna Stars.TV będzie obsługiwana przez IDMnet Broker TV.

Kiedy wystartuje TVP Premium HD?

Telewizja Polska nie rezygnuje z planów uruchomienia kanału TVP Premium HD.

Irlandzki RTÉ wybiera LiveU

Irlandzka telewizja publiczna RTÉ wybrała system LiveU do transmisji na żywo. Nowe rozwiązanie może zastąpić kontrybucję DSNG.

Discovery Science HD od stycznia

Jak zapowiedziała sieć kablowa Elsat, w styczniu do jej oferty dołączy kanał Discovery Science HD. Będzie to debiut tego kanału na polskim rynku.

4fun.tv w MPEG-4 i DVB-S2 na nowych parametrach

Muzyczna telewizja 4fun.tv już wkrótce zmieni parametry. 10 grudnia 2014 roku kanał pojawił się na nowej częstotliwości.

Radio WAWA w kolejnej miejscowości

Od 10 grudnia w Nowym Sączu i okolicach nadawać będzie Radio WAWA - jedyna rozgłośnia w kraju prezentująca na antenie wyłącznie polską muzykę. Stacja będzie dostępna na częstotliwości 92,4 MHz.

KRRiT: kara dla Radia Maryja

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 5 grudnia 2014 r. nałożył na Warszawską Prowincję Redemptorystów, nadawcę Radia Maryja, karę w wysokości 1 000 zł za emisję ukrytego przekazu handlowego.

EBU odnowiła prawa nadawcze FIFA

Europejska Unia Nadawców odnowiła prawa nadawcze FIFA. Pozwoli to nadawać transmisje najważniejszych spotkań w sygnale nieszyfrowanym. Porozumienie dotyczy międzynarodowych imprez piłkarskich, które odbędą się na świecie w ciągu najbliższych dwóch lat.

TVN uznany telewizją 25-lecia

Stacja TVN została uznana "Telewizją 25-lecia" podczas gali finałowej Grand Press 2014. Telewizja TVN znalazła się w gronie czterech Mediów 25-lecia, których redakcje wniosły największy wkład w rozwój wolnych mediów i dzięki którym polskie dziennikarstwo stało się zawodowe, profesjonalne, a także rozwinięte technologicznie.

A+E uruchomi kolejne kanały w Polsce?

W przyszłym roku nadawca nie wyklucza uruchomienia CI Polsat HD oraz debiutu kolejnych kanałów znanych z zagranicznych rynków.

TVP Polonia i TVP Info z kampanią dotyczącą zmian w odbiorze

Od 1 stycznia 2015 r. zmieni się na terenie Europy satelita, z którego nadawane są programy TVP Polonia i TVP Info. Osoby, które odbierają TVP Polonia i TVP Info z satelity Astra, powinny ustawić antenę na satelitę HotBird.

Koniec brokera Atmedia

Broker reklamowy Atmedia zamknie swoją filię w Polsce.

TVP Polonia z emisją na nowej częstotliwości na 13°E

Zgodnie z zapowiedziami 15 grudnia 2014 roku uruchomiono równoległą emisję TVP Polonia z nowych parametrów.

Ekstraliga Żużlowa przez cztery najbliższe lata w nc+

Platforma nc+ pozyskała ekskluzywne prawa do transmisji rozgrywek Ekstraligi Żużlowej na trzy kolejne sezony. Nowy kontrakt będzie obowiązywał w latach 2016-2018. Rywalizacja w najlepszej żużlowej lidze świata będzie pokazywana w kanale nSport+.

Sporty zimowe - plan transmisji na antenach TVP

Kalendarzowa zima jeszcze się nie rozpoczęła, ale w TVP trwa zimowe szaleństwo. Skoki, biegi, hokej, bobsleje, skeleton - to wszystko na antenach TVP i oczywiście w serwisie SPORT.TVP.PL.

nc+ odnowiła umowę na dzierżawę pojemności na Hot Birdzie

Eutelsat Communications i platforma nc+ ogłosiły przedłużenie umowy na 9 transponderów na satelitach Eutelsat Hot Bird.

Paramount Channel HD Polska od marca 2015

Wiosną 2015 roku Viacom International Media Networks (VIMN) wprowadzi na polski rynek globalną filmową markę z portfolio VIMN - Paramount Channel HD Polska. Nowa stacja zastąpi Viacom Blink!

Kanały niegwarantowane w Cyfrowym Polsacie i nc+

Sprawdzamy jakie kanały operatorzy uznali za nadawane promocyjnie tj. niewchodzące w skład żadnego pakietu abonamentowego.

TVP: nowy plan ekonomiczno-finansowy, koniec ośrodka iTVP-HD

Rada Nadzorcza TVP S.A. na posiedzeniu w poniedziałek, 15 grudnia przyjęła przedstawiony przez Zarząd Spółki plan ekonomiczno-finansowy i plan inwestycyjny Telewizji Polskiej na rok 2015. Plan zakłada - podobnie jak w bieżącym roku ? zrównoważony wynik finansowy. Rada zaakceptowała też zmiany organizacyjne polegające na reorganizacji dotychczasowego Ośrodka iTVP-HD.
 

Power TV i Adventure TV w portfolio TVN Media. Będzie nowy kanał od Michał Winnicki Entertainment?

Broker TVN Media zawarł z Michał Winnicki Entertainment porozumienie o sprzedaży czasu reklamowego w kanałach Power TV i Adventure, należących do Michał Winnicki Entertainment.

To koniec Orange Sport?

Spółka RMVC nie zawarła jeszcze umowy przejęcia kanału Orange Sport od Orange Polska. Jeżeli nie zostanie to uczynione do końca roku, możliwa jest likwidacja Orange Sport.

Nowe strony internetowe anten regionalnych TVP (foto)

W sieci zadebiutowały odświeżone strony internetowe kanałów regionalnych Telewizji Polskiej.

Platforma nc+ też kończy z DVB-S i MPEG-2!

Platforma nc+ idąc zgodnie za światowymi trendami planuje zakończenie nadawania w standardzie DVB-S/QPSK i kodowaniu MPEG-2 (H.262) w czerwcu 2015 roku. Dotychczasowy standard nadawania zostanie zastąpiony przez nowocześniejszy MPEG-4 part 10 (H.264).

ČT, RTVS i České Radiokomunikace testują Ultra HD na satelicie

Od kilku dni z satelity Astra 3B (23,5°E) można śledzić testy transmisji Ultra HD 4K prowadzonej przez czeską oraz słowacką telewizję publiczną.

TVP Kultura HD może pojawić się na MUX-8

Telewizja Polska nie wyklucza uruchomienia kanału TVP Kultura w wysokiej rozdzielczości na ósmym multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej.

Ile kosztuje abonament radiowo-telewizyjny w 2015 roku?

Wysokość opłat abonamentowych RTV w 2015 roku. Ile można zaoszczędzić płacąc za rok z góry?

Koniec Animal Planet. Od lutego Discovery Life

Discovery Communications w komunikacie rozsyłanym do operatorów sieci kablowych informuje o zakończeniu nadawania kanału Animal Planet. W miejscu tej stacji pojawić się ma Discovery Life.

UKE: przedłużono postępowanie konsultacyjne MUX-8

Prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej przedłużył do dnia 9 stycznia 2015 r. termin do wyrażenia stanowiska w postępowaniu konsultacyjnym w sprawie MUX-8.

Polsat wygrywa z nc+. Może korzystać z nazwy Polsat News+

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił pozew platformy nc+ przeciw Telewizji Polsat, w którym domagała się ona zakazania Polsatowi używania symbolu "+" w nazwie kanału Polsat News+ - ustalił portal Wirtualnemedia.pl. Wyrok nie jest prawomocny.

Juliusz Braun nie rezygnuje z prezesury w TVP

Obecny prezes Telewizji Polskiej zapowiedział, że wystartuje w przyszłorocznym konkursie do zarządu spółki.

TTV HD i TVN7 HD testują w telewizji naziemnej

Do eksperymentalnej emisji multipleksu TVN HD dołączono 2 kolejne kanały: TVN 7 HD oraz nowość - TTV HD. Multipleks ten można odebrać w Warszawie i okolicach.

TVN 24 HD, TVN Style HD oraz TVN Turbo HD w Cyfrowym Polsacie

Cyfrowy Polsat S.A. i TVN S.A. podpisały porozumienia przedłużające obecną współpracę na dystrybucję płatnych i bezpłatnych kanałów nadawanych przez TVN. Nowością ma być debiut w Cyfrowym Polsacie trzech stacji HD: TVN 24 HD, TVN Style HD oraz TVN Turbo HD.

Conax zamiast Videoguard. Telewizja Polska z nowymi kartami dla operatorów sieci kablowych

Od 1 stycznia 2015 roku kanały Telewizji Polskiej będą dostępne satelitarnie wyłącznie z pozycji 13°E. Jak dowiedział się sat-charts.eu publiczny nadawca prowadzi aktualnie proces wymiany kart dostępowych u operatorów sieci kablowych.

TV Republika z transmisją ze smartfona (wideo)

Telewizja Republika przeprowadziła transmisję na żywo z przesłuchania prezydenta Bronisława Komorowskiego za pomocą smartfona.

TVP z karą za reklamę piwa w czasie chronionym

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 17 grudnia 2014 r. nałożył na Telewizję Polską karę w wysokości 10 000 zł za wyemitowanie reklamy piwa w czasie chronionym.

Eska TV ukarana za przekroczenie limitu czasu reklam

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 17 grudnia 2014 r. nałożył na Spółkę Eska TV karę w wysokości 20 000 zł w związku z przekroczeniem ustawowego limitu czasu reklam.

Co dalej z Animal Planet HD w Polsce?

Jak wcześniej informowaliśmy od lutego Animal Planet SD zostanie zastąpiony nowym kanałem - Discovery Life. Jednak ta zmiana nie będzie dotyczyła Animal Planet HD, który nadal ma być dostępny w naszym kraju.

Francuskie M6 Music Black i M6 Music Club kończą nadawanie

Grupa medialna M6 postanowiła wyłączyć 2 swoje tematyczne telewizje muzyczne.

Nowe emisje DAB+ od 1 stycznia 2015

W Nowy Rok w kolejnych polskich miastach uruchomione zostać mają emisje cyfrowego radia w standardzie DAB+.

Cyfrowe Radio Wrocław Kultura od 1 stycznia 2015

1 stycznia 2015 do multipleksu DAB+ nadawanego we Wrocławiu i okolicach dołączona zostanie nowa stacja. Będzie nią Radio Wrocław Kultura - pierwsza w Polsce stacja radiowa, której program będzie w całości poświęcony kulturze.

Polskie platformy bez dubli kanałów w standardowej rozdzielczości w 2015 roku?

Wiele wskazuje na to, że już w czerwcu 2015 roku z ofert polskich platform satelitarnych zostaną usunięte wersje SD kanałów, które już od dłuższego czasu mają swoje odpowiedniki w wysokiej rozdzielczości.

Polonia 1 zmienia ramówkę - wkrótce bez seriali i filmów

Od 17 stycznia 2015 roku Polonia 1 zmieni swoją ramówkę. Na antenie nie pojawią się już seriale i filmy. Zamiast tego stacja zaproponuje program z muzyką disco polo oraz blok ezoteryczny.

Gwiazdy skaczą do wody? "Celebrity Splash" od wiosny w Polsacie (wideo)

Polsat przygotował nowy program."Celebrity Splash" będzie polegać na tym, że gwiazdy będą skakać do wody, a oceniać ich będzie jury. Nowe show zadebiutuje na antenie wiosną 2015 roku.

Orange Sport zwalnia ekipę

Wypowiedzenia dostała niemal cała ekipa tworząca Orange Sport. Czy to jednak definitywny koniec tej stacji?

Nowe produkty od TBS Tenow

Już wkrótce na rynku pojawią się nowe tunery od TBS. Firma szykuje nowe modele swoich odbiorników oznaczonych odpowiednio jako 6983B, 6908/6908B, 6904 oraz 5926.

System PowerVu zagrożony!

Wygląda na to, że PowerVu nie jest już najbezpieczniejszym systemem dostępu warunkowego.

źródło: sat-charts.eu

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:35
Ojciec Mateusz 21
21:30
Sprawa dla reportera
22:20
Magazyn śledczy Anity Gargas
23:00
Magazyn kryminalny 997
23:50
Ocaleni
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:45
Dance Dance Dance
21:55
Dance Dance Dance
22:50
Dance Dance Dance
23:20
Big Music Quiz
Polsat
20:05
Nasz nowy dom
21:10
Przyjaciółki 13
22:15
Ślad 2
23:30
Szkoła uwodzenia II
TVN
20:10
Doradca smaku 10
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Kuchenne rewolucje 19
22:35
Last Minute