Podsumowanie: listopad 2014 5.00/52
Podsumowanie: listopad 2014

Podsumowanie: listopad 2014
Przeczytaj o czym pisaliśmy w listopadzie 2014. Wybraliśmy najciekawsze i najważniejsze wydarzenia tego miesiąca.

Listopad 2014


TVP Historia z nowym logotypem ekranowym (foto)

Telewizja Polska zrezygnowała z kolorowego logotypu ekranowego na kanale TVP Historia.

TVP nie zmieni decyzji ws. TVP Polonia

Telewizja Polska definitywnie rezygnuje z usług świadczonych przez SES Astra.

nc+ i Nagra walczą z cardsharingiem

Platforma nc+ rozpoczęła testy związane z ograniczeniem możliwości podziału kart dostępowych. Oznacza to, że najprawdopodobniej ukrócony zostanie cardsharing i wykorzystanie cardsplitterów w obrębie jednego gospodarstwa domowego.

TVN chce uruchomić kolejny kanał dla Polonii

Grupa TVN planuje uruchomienie drugiego kanału dla Polaków mieszkających poza granicami kraju.

KRRiT: TV Puls z karą 15 tys. zł

Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji 29 października 2014 r. nałożył na Spółkę Telewizja Puls, karę w wysokości 15 000 zł w związku z przekroczeniem ustawowego limitu reklam.

Programy TVP na Ukrainie, Czechach i Szkocji

Ponad 50 programów, filmów i seriali sprzedało zagranicznym nadawcom telewizyjnym w III kwartale br. Biuro Handlu TVP. Najwięcej - aż 26 pozycji - kupiła ukraińska telewizja publiczna NTU. Produkcjami TVP zainteresowane są także telewizje z Francji i Litwy.

Michał Stec w zarządzie Cyfrowego Polsatu

Rada Nadzorcza Cyfrowego Polsatu na posiedzeniu w dniu 4 listopada 2014 roku podjęła uchwałę o powołaniu z dniem 4 listopada 2014 roku do składu Zarządu Macieja Steca i powierzyła mu funkcję Członka Zarządu.

Telewizja Puls z programami od NBCUniversal

Telewizja Puls podpisała umowę o współpracy z NBCUniversal International TV Distribution. To największa tego typu współpraca nadawcy kanałów TV Puls i PULS 2 z czołowym dystrybutorem filmowym na świecie.

BBC Brit i BBC Earth jednak w lutym

BBC Worldwide poinformowało, że światowy debiut BBC BRIT i BBC EARTH - dwóch spośród trzech nowych, zapowiedzianych w ubiegłym roku globalnych marek programowych - odbędzie się w Polsce 1 lutego 2015 roku. Oba kanały znajdą się w ofercie platform DTH, telewizji kablowych i operatów telewizji IP.

Polsat, TVN i TV4 w usłudze Videostar

Do oferty internetowej telewizji Videostar dołączono polskie kanały Polsat, TVN oraz TV 4.

Love wyłączony z Cyfrowego Polsatu

Telewizja Love nadawana przez Coralcove Limited została wyłączona z oferty Cyfrowego Polsatu.

Oficjalnie: TVP INFO na 13°E FTA od 2015 roku, TVP Kultura szyfrowana

Telewizja Polska w komunikacie przesłanym do operatorów sieci kablowych potwierdza swoje plany co zmiany sposobu dystrybucji kanałów TVP INFO i TVP Kultura z pozycji 13°E od 1 stycznia 2015 roku.

12 firm chętnych na zakup pakietu kontrolnego TVN

Zakupem pakietu kontrolnego Grupy TVN jest zainteresowanych około 12 podmiotów - poinformował Markus Tellenbach, prezes TVN. Spółka spodziewa się, że do transakcji dojdzie w przyszłym roku.

Zwycięzcy MTV EMA 2014

Wczoraj odbyła sie dwudziesta pierwsza gala MTV EMA. Największym wygranym jest grupa One Direction, która zgarnęła trzy nagrody. Po dwie nagrody wpadły w ręce Katy Perry, Ariany Grande oraz 5 Seconds Of Summer.

TVN Fabuła i TVN Sportive - co w ofercie, gdzie dostępne?

Kanały TVN Fabuła i TVN Sportive mają pojawić się w 2015 roku.

Polski Disney Channel z dosyłem na 23,5°E

Niespodziewanie kilka dni temu na satelicie Astra 3B (23,5°E) pojawił się dosył polskiej wersji Disney Channel. Kanał jest szyfrowany w BISS.

Disney Channel Polska zmieni parametry na 13°E

Do przekazu Disney Channel na transponderze Cyfrowego Polsatu dołączono systemy dostępu warunkowego nc+. Oznacza to, że na dniach zostanie wyłączony przekaz kanału ze starej częstotliwości.

CNN wycofuje się z Rosji

Amerykańska telewizja CNN zdecydowała, że wstrzyma nadawanie w Rosji z powodu zmian w prawie medialnym w tym kraju. Informację przekazały rosyjskie media, powołując się na Turner Broadcasting System (TBS), właściciela stacji.

Dziennikarze zaatakowani podczas Marszu Niepodległości (wideo)

Również i w tym roku podczas Marszu Niepodległości doszło do kilku incydentów związanych z atakami na przedstawicieli mediów. Zaatakowana została m.in. ekipa Telewizji Republika i fotoreporter "Gościa Niedzielnego".

Jakie usługi dodatkowe w DAB+?

7 listopada w siedzibie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji odbyło się spotkanie Zespołu ds. wdrażania radiofonii cyfrowej z udziałem ekspertów niemieckiego Instytutu Fraunhofera poświęcone usługom dodatkowym oferowanym w standardzie DAB +.

Disney Channel tylko z nowych parametrów

Zgodnie ze wcześniejszymi przypuszczeniami, w środę 12 listopada wyłączono przekaz Disney Channel Polska ze starych parametrów na satelicie Eutelsat Hot Bird 13B (13°E).

TVP rozwija Regionalny System Ostrzegania

Każdy, kto ma telefon komórkowy i dostęp do telewizji publicznej będzie mógł być powiadamiany o potencjalnych zagrożeniach i klęskach żywiołowych. Wynika to z umowy na wprowadzenie Regionalnego Systemu Ostrzegania (RSO), którą w czwartek, 13 listopada 2014 r. podpisali minister administracji i cyfryzacji Andrzej Halicki i prezes TVP Juliusz Braun.

Świąteczna ofera Plusa i Cyfrowego Polsatu "smartDOM na Gwiazdkę"

“smartDOM na Gwiazdkę" to świąteczna oferta Plusa i Cyfrowego Polsatu, w której każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego. To nowoczesne sprzęty mogące być wspaniałymi prezentami dla całej rodziny, a także oferta usług dla całego domu, czyli telewizja, Internet i telefon, dostępnych w promocji “drugi produkt za złotówkę, trzeci nawet za złotówkę". W świątecznej promocji Plusa i Cyfrowego Polsatu można między innymi znaleźć gotowe już zestawy sprzętów firm Samsung lub LG, na które składają się telewizor smart, tablet LTE oraz smartfon LTE. Wszystko to za 0 zł na start i pakietem usług “telewizja, Internet i telefon" już za 61 zł miesięcznie przez całą umowę!

Orange: pakiet nc+ na rok w ofercie świątecznej

Od 14 listopada wszyscy klienci kupujący FunPack-a otrzymają w prezencie na cały rok pakiet telewizji nc+, a w nim aż 130 kanałów dla całej rodziny. Świąteczna oferta FunPack-a to także okazja, by wymienić stary telewizor na nowoczesny Samsung Smart TV - za symboliczną złotówkę.

Dodatkowe kanały HD za darmo w ofertach prepaid nc+

Od 12 listopada dostępna jest nowa promocja dla użytkowników zestawów prepaid od nc+.

TVP Historia: "Wiadomości" zamiast "Dziennika Telewizyjnego"

W 25. rocznicę urodzin "Wiadomości" TVP Historia we wtorek 18 listopada o godz. 19:00 wyemituje ich pierwsze wydanie z 18 listopada z 1989 r.

Grupa M7 z umową na dodatkowe pojemności

Grupa M7, dostawca telewizji satelitarnej z siedzibą w Luksemburgu, podpisała umowę na dodatkowe pojemności oraz rozszerzyła dotychczasowe zakontraktowane na satelicie ASTRA 3B (23,5°E).

Cyfrowy Polsat przejdzie rebranding?

Grupa Cyfrowy Polsat bierze pod uwagę przeprowadzenie rebrandingu, w wyniku której na rynku zostałaby jedna główna marka: Cyfrowy Polsat albo Plus.

Wieczory wyborcze w TVP, Polsacie News i TVN 24

Kanały TVP, Polsatu oraz TVN zapraszają na wieczory wyborcze.

TVP Polonia zmieni parametry na Hot Birdzie?

Telewizja Polska wyłoniła firmę, która od 2015 roku będzie udostępniała sygnał TVP Polonia na satelitę Eutelsat Hot Bird (13°E).

Koncert Linkin Park w Ultra HD na 19,2°E

SES we współpracy z Samsungiem zrealizuje pierwszą na świecie transmisję koncertu w Ultra HD (4K). Transmisja będzie dostępna z satelity Astra 1L (19,2°E).

Polsat może wrócić do nazwy Polsat News+

Telewizja Polsat może ponownie posługiwać się nazwą Polsat News+. Sąd Apelacyjny zmienił decyzję Sądu Okręgowego o zabezpieczeniu powództwa, udzielonego na wniosek platformy nc+.

Transmisje z Tour de Pologne co najmniej do 2019 w TVP

Kolarski wyścig Tour de Pologne będzie przez najbliższe pięć lat obecny na antenach Telewizji Polskiej. 18 listopada, podczas uroczystego podsumowania 71. Tour de Pologne UCI World Tour, została podpisana umowa pomiędzy TVP i Lang Team.

Dziecięcy kanał Polskiego Radia ruszy w grudniu?

Polskie Radio kończy przygotowania do uruchomienia dziecięcego kanału w ramach DAB+. "Polskie Radio Dzieciom" może ruszyć jeszcze w grudniu.

Świąteczne promocje Cyfrowego Polsatu

Telewizory LG Smart TV 42" to największa, choć nie jedyna, nowość w świątecznej ofercie telewizyjnej Cyfrowego Polsatu. Są dostępne już za 0 zł na start, a dzięki promocji "Drugi produkt za połówkę, trzeci za złotówkę" w programie smartDOM, także z gotowymi lub samodzielnie stworzonymi przez klienta zestawami usług z bardzo atrakcyjnymi rabatami przez całą umowę. W nowościach świątecznych znalazł się również pakiet 8 kanałów kodowanych DVB-T za 1 zł.

TVN HD w DVB-T jeszcze przez rok

Urząd Komunikacji Elektronicznej przedłużył do października 2015 roku pozwolenie na emisję w Warszawie multipleksu zawierającego TVN HD.

MUX-L2: Ornontowice od poniedziałku z większą mocą

W poniedziałek 24 listopada br. nastąpi zwiększenie mocy ERP nadajnika w Ornontowicach z 1 kW do 1,5 kW. Z nadajnika prowadzona jest emisja lokalnego multipleksu MUX-L2, którego operatorem jest Telewizja TVT z Rybnika.

Od 2016 skoki i biegi narciarskie tylko w Eurosporcie

Grupa Eurosport nabyła wyłączne prawa do transmisji Pucharu Świata w skokach i biegach narciarskich od jesieni 2016 roku. Może to oznaczać, że tych transmisji nie zobaczymy na antenie TVP.

Dziennikarz TV Republika zatrzymany

Telewizja Republika wydała oświadczenie nt. zatrzymania dziennikarza stacji, Jana Pawlickiego, podczas szturmu na Państwową Komisję Wyborczą.
 

Dziś Światowy Dzień Telewizji

21 listopada to Światowy Dzień Telewizji. Obchodzony jest on z inicjatywy ONZ, EBU, ACT oraz EGTA.

Koniec "Mody na sukces" w TVP1

Niemiła niespodzianka dla fanów "Mody na sukces". Po 20 latach obecności serialu na antenie TVP1, telewizja zdecydowała się zawiesić jego dalszą emisję.

Test: TBS MOI+ - IPTV streamer

Przedstawiamy krótki test nowego modelu urządzenia do strumieniowania kanałów w sieci lokalnej.

KRRiT: więcej bezpłatnego sportu w telewizji

21 listopada Komisja Europejska przyjęła decyzję w sprawie polskiej listy ważnych wydarzeń sportowych. Decyzja w najbliższym czasie zostanie opublikowana w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej. Zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich, mecze Polaków na siatkarskich mistrzostwach świata i Europy oraz Liga Światowa rozgrywana Polsce to wydarzenia sportowe, które będą mogły być pokazywane tylko w telewizjach otwartych. Zmiany wejdą w życie za rok.

Dekoder wifi Premiumbox+ w ofercie nc+ (foto)

Platforma nc+ jako pierwszy operator w Polsce, wprowadza na rynek nowoczesny dekoder z twardym dyskiem i modułem Wi-Fi - wifi Premiumbox+. Dzięki najnowocześniejszym rozwiązaniom technologicznym oraz bogatym możliwościom spełni on oczekiwania każdego fana telewizji. Dodatkowym atutem jest jego wyjątkowo atrakcyjny design.

Kanały SportKlub i FightKlub w Polsce z nową oprawą graficzną (wideo)

Telewizja SportKlub, FightKlub i FightKlub HD wprowadza od 2 grudnia nowe, odświeżone logo oraz oprawę graficzną. Zmianie identyfikacji kanałów towarzyszyć będą świąteczne spoty z życzeniami od sportowców i komentatorów.

Sędzia wideo wkrótce w Holandii? (wideo)

Prezes Królewskiego Holenderskiego Związku Piłki Nożnej KNVB ma nadzieję, że od następnego sezonu do tamtejszej pierwszej ligi wprowadzony zostanie dodatkowy sędzia, posiłkujący się powtórkami wideo.

iTV poszerza dystrybucję

Do oferty NC+ dołączył muzyczno-rozrywkowy kanał ITV poszerzając swoją dystrybucję tuż przed świąteczną gorączką.

České Radiokomunikace kończy testy DVB-T2 i HEVC

České Radiokomunikace (ČRa) we współpracy z Telewizją Czeską (ČT) przeprowadziły jako pierwsze w Europie Środkowej udane testy emisji programów telewizyjnych w rozdzielczości Ultra HDTV (4K) na multipleksie nadawanym w DVB-T2, wykorzystując nowy kodek HEVC (High Efficiency Video Coding).

Pierwszy w Polsce test agregacji 3 pasm częstotliwości w technologii LTE

Orange Polska oraz Huawei pomyślnie zakończyli pierwsze w Polsce testy agregacji 3 pasm częstotliwości w standardzie LTE. Technologia ta pozwala użytkownikom na jednoczesny dostęp do więcej niż jednego bloku częstotliwości, co w konsekwencji znacząco poprawia prędkość przesyłania danych - w trakcie testów wyniosła ona aż 296 Mb/s. Ponadto, technologia agregacji pasm częstotliwości poprawia elastyczność wykorzystania widma, zapewniając lepszą jakość usług i zarządzanie zasobami radiowymi.

"Przypadki Cezarego P." - nowy serial z Cezarym Pazurą w TV Puls

Telewizja Puls wyprodukuje serial komediowy "Przypadki Cezarego P." z Cezarym Pazurą w roli głównej. Serial w reżyserii Macieja Ślesickiego będzie miał swoją premierę wiosną 2015 roku w TV Puls.

TV Zone od Agory z koncesją (parametry, co w ramówce?)

TV Zone, nowa polska stacja telewizyjna, otrzymała koncesję od KRRiT na nadawanie satelitarne.

FOX Comedy od stycznia 2015?

Według informacji podanej przez sieć kablową SAT Film FOX Comedy ma zastąpić aktualnie nadawany w Polsce FOX life.

Druga tura wyborów - wieczory wyborcze w telewizji

TVN 24, Polsat News oraz TVP INFO zapraszają do oglądania wieczorów wyborczych na swoich antenach.

Włoski SuperTennis z transmisją 4K

Francuski operator satelitarny Eutelsat we współpracy z włoską telewizją SuperTennis przeprowadzą transmisję na żywo z tenisowego finału włoskiej Serie A1.

Kto wygrał Eutelsat TV Awards 2014? (lista zwycięzców)

Podczas uroczystej ceremonii w Rzymie operator satelitarny Eutelsat ogłosił listę zwycięzców tegorocznej edycji Eutelsat TV Awards.

Startuje TBN Polska (wideo)

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutować ma stacja od Trinity Broadcasting Network. Jak zapowiada nadawca TBN Polska ma ruszyć jeszcze w 2014 roku.

źródło: sat-charts.eu

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Alarm!
20:25
Sport
20:30
Portugalia - Polska
20:35
Portugalia - Polska
22:55
Więzień Brubaker
TVP 2
20:10
Barwy szczęścia
20:40
Kulisy serialu "Barwy szczęścia"
20:55
M jak miłość
21:45
Kulisy serialu "M jak miłość"
21:55
Magazyn Ekspresu Reporterów
23:00
Arabski sekret
Polsat
20:05
Ślad
21:05
Ślad
22:10
Niezniszczalny
TVN
20:10
Doradca smaku 9
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Diagnoza 3
22:30
Kuba Wojewódzki 13
23:30
Superwizjer