Podsumowanie: lipiec 2014 5.00/52
Podsumowanie: lipiec 2014

Podsumowanie: lipiec 2014
Przeczytaj o czym pisaliśmy w lipcu 2014. Wybraliśmy najciekawsze i najważniejsze wydarzenia tego miesiąca.
Lipiec 2014


KRRiT: Podział środków abonamentowych na 2015 rok

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji na posiedzeniu 27 czerwca 2014 roku przyjęła uchwałę w sprawie podziału środków abonamentowych na rok 2015. Jako podstawę KRRiT przyjęła prognozę wpływów na rok 2015 w kwocie 720 milionów (prognoza na 2013 r. to 401 mln, na 2014 r. - 650 mln).

TVE wyłączy sportowy Teledeporte (foto)

Hiszpański nadawca publiczny TVE planuje wyłączyć jeden ze swoich kanałów tematycznych - sportowy Teledeporte.

Dolby Digital Plus na teście Ultra HD HEVC z 19,2°E

Na testowym przekazie Ultra HDTV prowadzonym z Astry 1L (19,2°E) włączono ścieżkę E-AC3 (Dolby Digital Plus).

nc+: nowe oprogramowanie dekoderów turboBOX+

Od 7 lipca abonenci platformy nc+, posiadający dekoder turboBOX+ będą mogli korzystać z nowego oprogramowania, które wzbogaci posiadany sprzęt o nowe funkcje. Jednocześnie dla abonentów posiadających te dekodery zostanie wprowadzona całkowicie nowa szata graficzna.

Discovery Historia w 16:9

4 lipca 2014 roku dokumentalny kanał Discovery Historia zaczął swoją emisję w formacie panoramicznym.

IRIB przerwał transmisję meczu Polska - Iran

Nie problemy techniczne, a taniec cheerleaderek spowodował przerwanie wczorajszej transmisji w irańskiej telewizji meczu Ligi Światowej siatkarzy Polska - Iran rozgrywanego w Gdańsku.

TV Puls z koncesją naziemną do 2024 roku

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji postanowiła udzielić spółce Telewizja Puls Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, koncesji na kolejne 10 lat.

Arena Sport zamiast RTS Sat z 23,5°E

Zgodnie z zapowiedziami wyłączono dosył SCPC serbskiego kanału RTS Satelit. W miejsce stacji włączono (tymczasowo?) serbski kanał sportowy Arena Sport.

Telewizja Polsat pozbędzie się praw do siatkarskiego mundialu?

Telewizja Polsat zaproponowała Telewizji Polskiej odkupienie praw do transmisji siatkarskiego mundialu, który po raz pierwszy zostanie rozegrany w Polsce.

Ekstraklasa: nowy sezon w telewizji. Gdzie oglądać?

Jakie kanały pokażą mecze piłkarskiej T-Mobile Ekstraklasy w najbliższym sezonie 2014/2015?

Wkrótce wystartuje kanał TVP Bieszczady

TVP Bieszczady, czyli kanał wirtualny i aplikacja turystyczna na Platformie Hybrydowej TVP ruszy jeszcze w lipcu br. Powstaje ono dzięki współpracy oddziału Telewizji Polskiej w Rzeszowie i Ośrodka TVP Technologie oraz samorządu województwa podkarpackiego.

TVP: 12 milionów widzów oglądało finał Mistrzostw Świata

Finał piłkarskich mistrzostw świata w Brazylii Niemcy - Argentyna miał rekordową oglądalność - najwyższą podczas całego Mundialu i wyższą niż przed czterema laty w RPA.

nc+: dekoder wifibox+ w ofercie

Na przełomie lipca i sierpnia platforma nc+ wprowadzi do sprzedaży nowy dekoder wifibox+.
 
Telewizja Republika w ofercie Polsat Media

Od 1 sierpnia 2014 roku biuro reklamy Polsat Media rozpocznie sprzedaż czasu reklamowego w kanale TV Republika. Dotychczas stacja emitowała reklamy pozyskane samodzielnie.

Polsat Sopot Festival zamiast Sopot Top Of The Top Festival. Kto wystąpi?

Polsat Sopot Festival 2014 - pod tą nową nazwą, nawiązującą do tradycji wielkich sopockich festiwali, odbędzie się najbliższa edycja tego muzycznego wydarzenia. Na scenie Opery Leśnej zobaczymy największe i najważniejsze polskie gwiazdy lat 90-tych.

Czechy i Niemcy testują DVB-T2 oraz HEVC

Czeska spółka České Radiokomunikace (ČRa) oraz niemieckie Bayerische Rundfunk (BR) razem z Institut für Rundfunktechnik ein Testfeld (IRT) testują multipleksy nadawane w standardzie DVB-T2. Dodatkowo testowa treść wideo, dostępna na multipleksach, enkodowana jest za pomocą najnowszego kodeka H.265 (HEVC).

Polo TV z własnym serialem

18 lipca br. padnie pierwszy klaps na planie serialu scripted-docu "Miłość w rytmie disco", realizowanym na zlecenie Polo TV. Zdjęcia potrwają do końca wakacji. Produkcja trafi do jesiennej ramówki stacji.

nc+: wraca Ekstraklasa. Transmisje również w internecie.

Od 18 lipca wszystkie mecze T-Mobile Ekstraklasy kibice będą mogli oglądać wyłącznie w kanałach sportowych nc+. Wraz z początkiem sezonu 2014/2015 abonenci platformy uzyskają dostęp do transmisji spotkań również w internecie za pośrednictwem strony canalplussport.pl.

Disney Channel z nową oprawą graficzną (wideo)

Od poniedziałku 21 lipca 2014 dziecięcy Disney Channel ma nową oprawę graficzną.

Start Adventure TV już wkrótce

Nowy kanał od spółki Michał Winnicki Entertainment ma wystartować w III kwartale 2014 roku.

HBO GO w prezencie na dekoderach HD Cyfrowego Polsatu

Od 18 lipca do końca sierpnia br. użytkownicy dekoderów satelitarnych HD Cyfrowego Polsatu mają pełen dostęp do serwisu HBO GO.

Eutelsat 7B już na 7°E

Operator satelitarny Eutelsat przesunął na docelową pozycję 7°E satelitę Eutelsat 3D. Satelita ten został jednocześnie przemianowany na Eutelsat 7B.

Das Erste i ZDF ponownie z emisją na Hot Birdzie

Dwa niemieckie kanały telewizji publicznej Das Erste oraz ZDF wznowiły swoją emisję z 13°E.

Coraz więcej użytkowników naziemnej telewizji cyfrowej

Według najnowszych danych z panelu Nielsena wynika, że między styczniem i lipcem spadł odsetek domów, w których odbiera się sygnał płatnych telewizji satelitarnych oraz sieci kablowych, a wzrosła liczba gospodarstw odbierających wyłącznie naziemną telewizję.

Izraelski Channel 2 tymczasowo z 7°E

W związku z ostatnimi wydarzeniami w Strefie Gazy na jednym z multipleksów dosyłowych EBU uruchomiono przekaz izraelskiego Channel 2.

Koniec telewizyjnej Czwórki Polskiego Radia?

Pod koniec sierpnia w sieci kablowej UPC wyłączony zostanie przekaz "Radia na wizji". Czy to jest początek końca tego projektu?

Telewizja Polska po testach transmisji 4K

W Ośrodku TVP Technologie zakończono testy transmisji w UHDTV 4K przy użyciu kodeka H.265 (HEVC) - dowiedział się serwis sat-charts.eu.

Mjuzik.tv zamiast Rbl.tv

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na zmianę nazwy muzycznego kanału Rbl.TV na Mjuzik.tv.

nc+ z kartą dla miłośników kina

Platforma nc+ wprowadza wyjątkową ofertę dla miłośników kina i najlepszych filmów. Specjalnie dla abonentów nc+ przygotowana została karta "Multikino Unlimited", która umożliwiać będzie jej posiadaczom oglądanie bez dodatkowych opłat seansów filmowych w kinach należących do sieci Multikino.

Rekordowe wyniki TVP Regionalna

Aż 1,5 proc. oglądalności miała we wtorek, 22 lipca br. TVP Regionalna. To drugi co do wielkości wynik w tym roku, a czwarty od startu anteny we wrześniu 2013 r. Ale to nie jedyne rekordy tej Anteny!

Dodatkowo płatny kanał czy serwis PPV? Jak Polsat pokaże siatkarski mundial?

W czwartek 24 lipca 2014 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyła się konferencja prasowa podczas której poinformowano kto pokaże mecze Mistrzostw Świata w siatkówce mężczyzn.

Wirtualne kanały TVP Bieszczady i TVP Żagle już online

Zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami wystartowały dwa nowe kanały wirtualne Telewizji Polskiej - TVP Bieszczady i TVP Żagle.

DAB+: od sierpnia oficjalnie w Szczecinie i Wrocławiu

1 sierpnia 2014 zostanie uruchomiona stała emisja kanałów Polskiego Radia w standardzie DAB+ na obszarze Szczecina i Wrocławia. Co oprócz kanałów radiowych zaoferuje nam DAB+?

Eurowizja 2015 pod koniec maja

Poznaliśmy datę finału 60. Konkursu Piosenki Eurowizji.

Wywiad: Co nowego w TVP? Rozmawiamy z Marcinem Dąbrowskim.

Z panem Marcinem Dąbrowskim, Zastępcą Dyrektora ds. Emisji w Ośrodku TVP Technologie, rozmawiamy o przyszłości telewizji linearnej, UHDTV 4K oraz nowościach technologicznych wdrażanych w Telewizji Polskiej.

Viacom przenosi koncesje do Holandii

Viacom International Media Networks zdecydował się na przeniesienie z Czech do Holandii licencji na nadawanie swoich kanałów.

nSport+ zamiast nSport

Sportowy kanał nc+ doczeka się plusa w nazwie. We wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji zgodziła się na tę zmianę.

TVP rozwija MUX 3 w oparciu o rozwiązania VECTOR (foto)

Firma VECTOR wygrała przetarg i dostarczyła do TVP nową stację czołową do kompresji i multipleksacji programów telewizyjnych.

Adventure TV już z koncesją. Wkrótce w HD na satelicie

We wtorek Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji przyznała spółce Michał Winnicki Entertainment koncesję na nadawanie kanału Adventure TV.

Cały mundial na 4 kanałach Polsat Volleyball. Za darmo dla abonentów Cyfrowego Polsatu

Telewizja Polsat pokaże wszystkie mecze siatkarskiego mundialu na nowych kanałach Polsat Volleyball. Stacje będą dostępne bez dodatkowych opłat dla abonentów Cyfrowego Polsatu. Na otwartej antenie Polsat pokaże mecz otwarcia - Polska vs Serbia.

Style Network dla Polski z 13°E

Na jednym z transponderów satelity Eutelsat Hot Bird 13C (13°E), wykorzystywanym przez brytyjskiego operatora Arqiva, pojawił się przekaz lifestylowego Style Network. Wśród trzech ścieżek dźwiękowych znajduje się również ścieżka identyfikowana jako polska.

Tele 5 i Polonia 1 wkrótce tylko z transpondera Telespazio na 13°E?

31 lipca 2014 roku na transponderze wykorzystywanym przez włoskiego operatora Telespazio pojawiły się kanały z portfolio Polcast Television - Tele 5 i Polonia 1.

Polsat News 2 zastąpił Polsat News+ (wideo)

Niespodziewanie, 31 lipca 2014 roku, o godzinie 20:00 nastąpiła zmiana nazwy informacyjnej stacji Telewizji Polsat. Polsat News+ został zastąpiony przez Polsat News 2.

źródło: sat-charts.eu

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:00
Pogoda
20:05
Sport
20:10
Wojenne dziewczyny
21:05
Uziemieni
22:50
Od Opola do Opola
23:40
Z pamięci - rozmowy z Andrzejem Doboszem
23:50
Między słowami
TVP 2
20:05
25 lat disco polo - gala jubileuszowa
21:10
25 lat disco polo - gala jubileuszowa
22:30
Krew i chwała
Polsat
20:05
Polsat SuperHit Festiwal 2018
TVN
20:00
Armageddon
23:10
Transformers III