Nowy prezes Kino Polska TV 5.00/52
Nowy prezes Kino Polska TV

Nowy prezes Kino Polska TVNowym prezesem spółki Kino Polska TV został Bogusław Kisielewski, dotychczasowy członek zarządu spółki. W związku z planami rozwoju firmy za granicą rada nadzorcza podjęła także decyzję o powołaniu do zarządu Berka Uziyela, dyrektora zarządzającego Filmbox International Ltd., odpowiedzialnego m.in. za dystrybucję kanałów Filmbox na międzynarodowym rynku.
Bogusław Kisielewski zastąpił na stanowisku Piotra Reisch, pełniącego funkcję prezesa zarządu Kino Polska TV SA w ciągu ostatnich 7 lat.

W tym czasie dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu, jak czytamy w komunikacie, spółka rozpoczęła nowy etap rozwoju. W 2011 roku z sukcesem zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie. W ubiegłym roku Piotr Reisch i Bogusław Kisielewski doprowadzili do przejęcia przez nią 100 proc. udziałów w Filmbox International Ltd. Dzięki temu Kino Polska koordynuje obecnie produkcję i dystrybucję kanałów filmowych z rodziny Filmbox na wszystkich rynkach.

Bogusław Kisielewski zajmował stanowisko członka zarządu spółki i jej dyrektora generalnego od 2007 roku. W ubiegłym roku został prezesem wchodzącej wówczas w skład grupy kapitałowej Kino Polska Stopklatki SA. We współpracy z Agorą odpowiadał za projekt pierwszej w Polsce ogólnodostępnej stacji filmowej - kanału Stopklatka TV. 15 marca 2014 roku ta nowa stacja rozpoczęła nadawanie w ramach pierwszego multipleksu (MUX 1) naziemnej telewizji cyfrowej (NTC).
 
- Jestem wdzięczny radzie nadzorczej za okazane mi zaufanie - powiedział Bogusław Kisielewski.- Chcę także podziękować Piotrowi Reisch za 7 lat bardzo dobrej współpracy, której efektem jest obecna pozycja grupy Kino Polska TV SA. Ten czas to ważny rozdział mojej drogi zawodowej, wypełniony wielkimi wyzwaniami i dający mi dużo satysfakcji - dodał.

Jak mówi nowy prezes, strategicznym celem spółki w kolejnych latach jest dalszy rozwój jej projektów na międzynarodowym rynku mediów. - Przede wszystkim zamierzamy systematycznie poprawiać sprzedaż naszych kanałów za granicą: w Czechach, Bułgarii, Rumunii, na Słowacji i Węgrzech. Potencjalnie interesują nas też nowe terytoria, takie jak Afryka, Ameryka Południowa i wschód Europy. Realizacją tych zadań zajmie się powołany do zarządu Kino Polska pan Berk Uziyel.

Piotr Reisch nadal będzie się angażował w działania spółki, jako członek jej rady nadzorczej. Zamierza też rozwijać własne projekty filmowe w ramach SPInka Film Studio.

źródło: Kino Polska TV / satkurier.pl

Pozostałe informacje


Komentarze ():
Polecamy
Lokalizator DVB-T

Bądź na bieżąco!

Masz ciekawego newsa, informację prasową lub pomysł na artykuł?

Napisz do nas!


Mecze w telewizji. Aktualny spis ramówek telewizyjnych
Tagi
TVP Polsat TVN Cyfrowy Polsat nc+ DVB-T DAB+ Polskie Radio
polska telewizja w internecie Mecze w tv INFOCHANNEL Zaps


Wyszukiwarka


Liga Europy w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Liga Mistrzów w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Ekstraklasa w TV
Przerwa w rozgrywkach!
 
Polecamy
Lokalizator DVB-T
Nadajniki DAB+
Wykazy kanałów

Video

Program tv - dzisiejszy wieczór
Wpisz nazwę kanału:
TVP 1
20:05
Pogoda
20:10
Sport
20:15
Alarm!
20:35
Sydney i siedmiu nieudaczników
22:30
S.W.A.T. - jednostka specjalna
23:25
Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy
TVP 2
22:15
Rocky II
Polsat
20:10
Point Break - na fali
22:40
Obsesja zazdrości
TVN
20:10
Doradca smaku 8
20:15
Na Wspólnej
20:55
Milionerzy
21:30
Romeo musi umrzeć
23:55
Kuba Wojewódzki 11